Īrijas ceļu policija bargi soda viesstrādniekus

2008. gada 06. marts plkst. 13:25
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojā (LTAB) vairākkārt vērsušies Īrijā dzīvojušie Latvijas iedzīvotāji, kurus Īrijas ceļu policija ir bargi sodījusi par braukšanu ar Latvijā reģistrētu un apdrošinātu transportlīdzekli, dažkārt to pat aizturot, liecina sniegtā informācija medijiem.

Tādēļ LTAB brīdina tos Latvijas iedzīvotājus, kas devušies peļņā uz Īriju ar Latvijā reģistrētu transportlīdzekli un tur apmetušies uz dzīvi ilgtermiņā, ka transportlīdzeklis būtu jāpiereģistrē saskaņā ar tās valsts likumdošanu. Respektīvi, pēc trīs mēnešu uzturēšanās Īrijā automašīnu nepieciešams pārreģistrēt vietējā ceļu satiksmes direkcijā, bet obligāto civiltiesisko transportlīdzekļu apdrošināšanu iegādāties pie Īrijā reģistrētajiem apdrošinātājiem.

Ar līdzīgām problēmām saskaras viesstrādnieki arī Lielbritānijā.

Juris Stengrevics, LTAB valdes priekšsēdētājs: "Tā nav Īrijas ceļu policijas vēršanās tikai pret Latvijas iedzīvotājiem, bet viesstrādniekiem kopumā – arī poļiem, ungāriem, lietuviešiem, kuru skaits pēdējo septiņu gadu laikā ievērojami pieaudzis, veidojot pietiekami lielu Īrijas iedzīvotāju daļu. Līdz ar to strauji pieaudzis arī viesstrādnieku izraisīto ceļu satiksmes negadījumu īpatsvars, kas mudinājis Īrijas amatpersonas vērsties ar daudz stingrākām sankcijām pret viesstrādnieku pārkāpumiem ceļu satiksmē, tai skaitā arī par transportlīdzekļa nepārreģistrēšanu un pareizas apdrošināšanas neesamību. Tai pat laikā stingrā likumdošana vienādi attiecas arī pret Īrijas iedzīvotājiem."

Līdz šim nav saņemts neviens pieteikums vai sūdzība no Latvijas tūristiem, kas devušies pavadīt brīvdienas Īrijā. Šajā gadījumā pilnīgi pietiekama ir Latvijas OCTA polise. Tas ļaujot secināt, ka Īrijas ceļu policijai ir datubāzes, kas ļauj sekmīgi nošķirt tūristus no viesstrādniekiem, kas uz ilgu laiku ir izvēlējušies par savu mājvietu Īriju.

Kā stāstījuši Īrijā dzīvojošie latvieši, tad ceļu policijas piespriestās soda sankcijas var atšķirties, sākot no ievērojamām soda naudām līdz pat transportlīdzekļa konfiskācijai un tiesvedībai. Lielbritānijā un Īrijā likumdošana paredz bargus sodus tiem, kas nav iegādājušies atbilstošu obligāto civiltiesisko apdrošināšanu transportlīdzeklim.

Viens no iemesliem, kāpēc Latvijas iedzīvotāji Īrijā nepiereģistrē transportlīdzekli un izvēlas iegādāties Latvijā izdotu apdrošināšanas standartpolisi, ir krietni zemākas OCTA polises cenas.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām