Itāļu pētnieks uz gleznas Mona Līza atrod burtus un skaitli

2011. gada 17. janvāris plkst. 14:43
Sadaļa: Pasaulē
Dalies ar šo rakstu

Aizmirstiet par viņas smaidu. Itāļu pētnieks uzskata, ka galvenā atslēga, lai atklātu Leonardo da Vinči  gleznas Mona Līza noslēpumus, slēpjas uzgleznotās sievietes acīs, vēsta AP.

Silvano Vinceti apgalvo, ka viņš ir atradis burtu S sievietes kreisajā acī un burtu L viņas labajā acī. Turklāt tilta, kas ir gleznas labajā pusē, arkā esot redzams arī skaitlis 72.

Pēc pētnieka domām simboli paver jaunas iespējas identificēt gleznas modeli, noteikt tās uzgleznošanas laiku, kā arī apliecina da Vinči interesi par reliģiju un misticismu.

Šī ir tikai viena no versijām, kas saistīta ar šo gleznu. Pastāv arī uzskats, ka tajā attēlots vīrietis, kā arī uzskats, ka tas ir da Vinči pašportrets, bet gleznā attēlotās sievietes noslēpumainā smaida izskaidrojumi ir visdažādākie, sākot no grūtniecības līdz pat sērām.

Jaunatklātie burti un cipars neesot saskatāmi ar neapbruņoti aci.

Pieņemts uzskatīt, ka Mona Līza ir Līzas Džerardini portrets, un da Vinči sāka to gleznot 1503.gadā.

Vinceti uzskata, ka burts S varētu attiekties uz gleznā redzamās sievietes identitāti. Burts esot uzrakstīts tādā pašā veidā kā da Vinči rakstos. Burts L savukārt esot saistīts ar mākslinieka vārdu.

Vinceti un viņa domubiedri patlaban pētot dažādus materiālus, un jau drīzumā sola nākt klajā ar gleznā redzamās sievietes vārdu.

Skaitlis 72 esot saistīts ar reliģiju.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi