Itera Latvija reģistrējusi komercķīlu 89,8 miljonu latu apmērā

2011. gada 02. augusts plkst. 14:05
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Itera Latvija reģistrējusi komercķīlu 89,8 milj. Ls apmērā. Lursoft komercķīlas izziņā norādīts, ka darījums saistīts ar piegādāto dabasgāzi šā gada jūlijā, augustā un arī septembrī. Darījuma summa norā’dita – 91,25 milj. eiro.

Komercķīlas ņēmējs ir a/s Swedbank, liecina Lursoft informācija. DB jau rakstīja, ka Itera Latvija pērn apgrozīja 73,3 milj. Ls un nopelnīja 5,1 milj. Ls.

Uzņēmuma īpašnieki ir Kiprā reģistrētā Davonte Holding Limited, kurai pieder 66% no uzņēmuma, un Dānijas Iter Energia Holding ApS – tai pieder 34% uzņēmuma.

Jāatgādina, ka Latvijas gāze ir noslēgusi līgumus ar Gazprom par dabasgāzes glabāšanu Inčukalna krātuvē līdz 2030. gadam.

Valsts nodeva Inčukalna gāzes krātuvi Latvijas gāze lietošanā 1997. gadā uz 20 gadiem par simbolsiku nomas maksu. Jau vēstīts, ka Juris Savickis uzskata - Latvijas gāzes īpašnieki 14 gadu laikā Inčukalna krātuvē investējuši lielus līdzekļus, tādēļ, ja valsts vēlas nepagarināt uzņēmuma tiesības krātuvē saimniekot pēc 2017. gada, tai būtu jāmaksā kompensācija Latvijas gāzes īpašniekam vismaz 600 miljonu latu apmērā. Minētā gāzes krātuve Latvijas valstij nepieciešama, lai īstenotu sašķidrinātās gāzes termināļa projektu.

Inčukalna pazemes gāzes krātuve pēc uzglabājamās gāzes apjoma ir trešā lielākā Eiropas Savienībā. Itera Latvija ir viena no lielākajām Latvijas gāzes akcionārēm un otra lielākā gāzes piegādātāja Latvijai. Lielāko daļu gāzes Latvijai nodrošina Krievijas koncerns Gazprom.

Dalies ar šo rakstu