Izbeidz kriminālprocesu pret Parex Vācijas bijušo vadītāju

2010. gada 26. jūlijs plkst. 11:31
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Berlīnes prokuratūra izbeigusi kriminālprocesu pret Parex Vācijas filiāles bijušo vadītāju Signi Kalniņu un viņas vietnieci Gunitu Šķēli.

Parex banka par kriminālprocesu Berlīnes prokuratūrā nav interesējusies, DB informēja Parex bijušā Minhenes klientu apkalpošanas centra (KAC) vadītājs Roberts Putnis.

Kriminālprocess uz aizdomu pamata par krāpšanu tiesā tika uzsākts pirms gada uz R.Putņa iesnieguma pamata, kurā norādīja, ka Parex Vācijas filiāles vadītāja Berlīnes federālās zemes darba tiesā ir sniegusi nepatiesas ziņas un dokumentus saistībā ar viņa uzsākto tiesvedību pret nelikumīgu atlaišanu.

Berlīnes prokuratūra savā lēmumā par kriminālprocesa izbeigšanu informē, ka tai pieejamie pierādīšanas līdzekļi neļauj prognozēt, ka tiesa «spēs kliedēt visas savas šaubas un aizdomās turētie tiks notiesāti». Prokuratūra ir ņēmusi vērā arī faktu, ka tiesa tiesisko strīdu šobrīd ir izšķīrusi par labu R. Putnim.

Aizdomas par krāpniecību Mnhenes KAC izrietot no tā, ka Parex tiesā rakstiski apgalvojusi, ka Minhenes klientu apkalpošanas centra darbība ir apturēta un to uztur tikai viena darbiniece, lai gan tajā pašā nedēļā visiem Minhenes darbiniekiem tikuši pagarināti darba līgumi, bet starplaikā Parex banka no Berlīnes uz Minheni esot pārcēlusi visu Vācijas filiāles vadību

Parex arī tiesai rakstiski norādījis, ka nekad nepastāvēja un nepastāv nekāda veida Vācijas Banku asociācijas noguldījumu garantiju fonda ierobežojumi attiecībā uz kopējo Parex Vācijā piesaistāmo depozītu portfeli, lai gan šādi ierobežojumi bijuši un esot spēkā. Ar šo argumentu Parex mēģinājusi maldināt tiesu par bankas patieso biznesa modeli Vācijā, savā paziņojumā norāda R.Putnis.

Viņš arī uzsver, ka neskatoties uz medijos publiskoto informāciju par izmeklēšanas darbībām pret bankas darbiniekiem, Parex iekšējās kontroles institūcijas neesot vēlējušās iepazīties ar šo lietu. Ja Parex banka būtu aktīvi iesaistījusies iespējamo noziedzīgo darbību izvērtēšanā, tai varētu būtu bijusi iespēja panākt atlīdzības piedzīšanu par nodarītajiem zaudējumiem regresa kārtībā no atbildīgajām bankas amatpersonām.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām