Jānis Maršāns

Foto: no DB arhīva

Izdevēja komentārs: Latvija pirmajā vietā! 

Latvijas Republika 18. novembrī svinēs savu simtgadi. Labākā dāvana, ko varam saņemt šajā jubilejā, ir neatkarīga Latvijas valsts. Tomēr tas ir atkarīgs no mums pašiem. Neatkarīgai valstij ir vajadzīga tautas griba. Mums nevar būt neatkarīga valsts, ja mēs to negribam. Ja neuzņemamies atbildību. Ja domājam, ka neatkarību mums nodrošinās citi.

Jānis Maršāns - DB valdes loceklis un līdzīpašnieks, 2018. gada 25. septembris plkst. 6:00

Paskatīsimies uz Eiropas neatkarīgajām, turīgajām valstīm. Šveici, vai labāk Somiju, kura tāpat kā mēs ir Eiropas Savienībā. Vai tiešām jūs domājat, ka šo valstu brīvību un bagātību garantē kāds cits, izņemot pašus šveiciešus un somus? Vai tiešām jūs domājat, ka šīm valstīm vispirms ir atnākusi bagātība un tikai tad brīvība? Brīvība, vēlme to sargāt un tad bagātība. Jo neviens cits pārmērīgi turīgiem kļūt mums neļaus. Un neviens cits nenodrošinās mums brīvību. Brīvību izvēlas paši.

6. oktobrī ir Latvijas Saeimas vēlēšanas. Uz tām varat iet un varat neiet. Gan jau Saeimu ievēlēs arī bez jums. Tad atkal varēsiet sūdzēties par stulbeņiem, kas ir pie varas. Varēsiet smieties par Valsts prezidentu. Brīnīties par premjeru. Un kaunēties par ministriem. Kur tad jūsu intereses, kāpēc tās nav pirmajā vietā?

Ir tikai viens jautājums. Vai jūs šādu uzdevumu politiķiem esat devuši? Vai jūs vispār esat piedalījušies vēlēšanās? Vai balsojot, jūs esat skaidri pateikuši – mēs balsojam par jums, lai jūs Latvijas intereses liktu pirmajā vietā?

Latvija pirmajā vietā! Tāds ir mūsu uzdevums nākamajai Saeimai, nākamajai valdībai un nākamajam Valsts prezidentam. Tā ir galvenā izmaiņa, kurai ir jānotiek Latvijas politikā. Tā ir paradigmas maiņa. Latvija pirmajā vietā! Nevis citas intereses un tad, varbūt, kaut ko arī Latvijai pa sētas durvīm. Bet vispirms Latvijas intereses, un tad citas.

Latvijas cilvēku intereses. Latvijas uzņēmēju intereses. Latvijas bērnu, ģimeņu, sieviešu un vīriešu intereses. Šīm interesēm nākamajai varai ir jābūt pirmajā vietā.

Mums nav jākalpo svešām ģeopolitiskām interesēm – ne austrumos, ne arī rietumos. Mūsu valsts ir dibināta, lai būtu Latvija. Valstij ir jēga, ja tā darbojas Latvijas tautas interesēs. Latvijai ir jāatgūst valsts pastāvēšanas jēga, jo cilvēki pamet bezjēdzīgu valsti.

Kam ir vajadzīga valsts, kas kalpo «nacionālajai maksātnespējas administratoru mafijai»? Kam ir vajadzīga valsts, kas izgudro OIK, lai daži kļūtu bagāti, bet tauta maksātu par dārgāko elektrību visā Baltijā? Kam ir vajadzīga valsts, kuras dienesti kalpo «vilkačiem uzplečos», nevis likumam? Kam ir vajadzīga valsts, kuras politiskā mafija stāsta vienu, bet dara citu?

Bailes. Mafijas galvenais instruments visur ir bailes. Arī politikā cilvēkus iebiedē. Iebiedē vienu ar otru. Cik ilgi var uzķerties uz viena un tā paša āķa? Varbūt vienreiz pietiek? Mums ir veselais saprāts.

Laikraksts Dienas Bizness cer tieši uz veselā saprāta uzvaru 6. oktobra vēlēšanās. Mēs piedāvājām jūsu vērtējumam rakstus, kuri pēdējā pusgada laikā izsaukuši lielāko lasītāju uzmanību. Domājiet paši, lemiet, kam uzticēties!

Latvijas tautas griba būs tā, kas 6. oktobrī noteiks – būs izmaiņas vai viss paliks pa vecam. Šo gribu var iespaidot saprāts un var iespaidot bailes. Patiesība un meli. Var balsot par tiem pašiem, kuri jau gadiem ilgi ir bijuši pie varas, un cerēt, ka šoreiz tomēr būs kaut kā savādāk. Vai sevi mānīt, domājot, ka tie paši cilvēki ar citu partijas nosaukumu ir kāda cita partija.

Grūti aicināt balsot par nezināmo, bet tāda ir pārmaiņu cena. Nevar darīt vienu un to pašu un cerēt, ka rezultāts būs cits. Tas ir pašapmāns. Jāpasaka ir skaidri – ja negribat, ka jums melo tie, kas ir pie varas, beidziet melot paši sev. Arī tā ir izvēle, kas ir jāizdara. Beigt melot un pateikt skaidri, ko mēs gribam.

Mēs gribam, lai Latvijas valsts kalpo Latvijas tautai! Lai valdība domā, kā palielināt Latvijas cilvēku ienākumus, nevis nodokļus! Lai Saeima pieņem likumus, skatoties vispirms uz to, ko grib Latvijas sabiedrība, nevis ierēdņi Briselē! Lai Latvijas uzņēmēju, nevis ārzemnieku, intereses ir tās, kuras lobē Latvijas premjers un finanšu ministrs! Mēs negribam, lai Latvija ir tikai placdarms svešām interesēm! Mēs gribam, lai pēc vēlēšanām jaunais valsts vadītājs iznāk mūsu priekšā un pirmie vārdi, ko viņš saka, ir – Latvija ir pirmajā vietā! Pasaka un rīkojas Latvijas tautas interesēs.

Šodienas numurā ir publicēti raksti par trim personībām, kuras pārstāv trīs politiskos spēkus, kurus iedzīvotāju socioloģiskās aptaujas jau labu laiku ierindo popularitātes ziņā pirmajās trīs vietās. Vienam no viņiem būtu jāieņem premjera amats pēc atbildības principa, jo cilvēki būs balsojuši par šīm partijām, zinot, kas ir premjera kandidāts. Kurš būs labākais Latvijas premjers? Tas ir viens no svarīgākajiem jautājumiem, lai izdarītu savu politisko izvēli. Mēs neaģitējam ne par vienu no viņiem, jo laikraksta misija nav aģitēt, bet likt domāt un izdarīt izvēli pašiem. Tas būs atkarīgs no jums, cienījamie laikraksta lasītāji, kurš būs nākamais Latvijas premjers.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 20. septembris plkst. 5:57

Nereti pie mums dzird jautājumu – vai Trampa politika ir Latvijas interesēs?...

2018. gada 19. septembris plkst. 7:28

Viens no karstākajiem topikiem publiskajā telpā pirms vēlēšanām ir pensijas – kam...

2018. gada 18. septembris plkst. 7:45

Viens no valsts attīstībai izšķiroši svarīgiem jautājumiem, par kuru domāt vēlētājiem, izvēloties,...

2018. gada 17. septembris plkst. 8:09

Politiķu dzīvē, īpaši pirms vēlēšanām, gadās brīži, kad neko nevar izdomāt, bet...

2018. gada 14. septembris plkst. 7:27

Nesen Rīgā notika eiroparlamentārieša un Francijas bijušā Eiropas lietu ministra Alēna Lamasūra...

Nepalaid garām

SIA Rešetilovs aizvirzās no krīzes, ko uzņēmums savā 28 gadu pastāvēšanas laikā...

Nepilniem 40 000 mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem var nākties domāt par savu nākotni,...

Šefpavārs Maksims Cekots, atverot restorānu Max Cekot Kitchen Rīgā, Torņkalnā, kurā piedāvā...

Lai gan konkurence elektronikas mūzikas instrumentu ražošanas segmentā ik gadu saasinās, SIA...

Investējot 15 miljonus eiro, Salienā, Babītes novada Piņķos uzsākta King's College Britu...

No šīs sadaļas
2018. gada 25. septembris plkst. 8:33

Nomainīt asociācijas Latvijas auto padomi, lai ievēlētu jaunu valdi, kas gādātu, lai...

2018. gada 21. septembris plkst. 8:09

Kādā anekdotē pasniedzējs jautā studentiem: Kas vispirms ir nepieciešams, lai nodibinātu uzņēmumu?...

2018. gada 21. septembris plkst. 8:06

Lai veicinātu sabiedrības lielāku uzticēšanos Saeimai un lēmumu pieņemšanas caurspīdīgumu,...

2018. gada 21. septembris plkst. 8:02

Tas, ka politiķi līdz bezgalībai var blefot saistībā ar dažādiem ideoloģiskiem uzstādījumiem...

2018. gada 20. septembris plkst. 9:07

Finanšu tehnoloģiju uzņēmumi un to straujā izaugsme pēdējā laikā ir «karsts» un...

2018. gada 20. septembris plkst. 7:32

Dobeles sabiedrības prātus ir satraukusi zviedru kompānijas meitas uzņēmuma Eolus iecere par...

2018. gada 20. septembris plkst. 6:27

Zemnieku Saeima aprēķinājusi, ka šīs vasaras sausums radījis lauksaimniecības nozarei zaudējumus...

2018. gada 20. septembris plkst. 5:57

Nereti pie mums dzird jautājumu – vai Trampa politika ir Latvijas interesēs?...

2018. gada 19. septembris plkst. 8:16

«Ja vien toreiz es būtu zinājis, ka ir tāda iespēja...» Ar šādu,...

2018. gada 19. septembris plkst. 7:28

Viens no karstākajiem topikiem publiskajā telpā pirms vēlēšanām ir pensijas – kam...