Pakalpojumi

Izdevies iepirkumos izkonkurēt pašvaldības uzņēmumus

Elīna Pankovska, 03.10.2018

Jurģis Ugors

Foto: Paula Čurkste/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA Pilsētvides serviss attīstās ārpus Rīgas un vienlaikus gatavojas galvaspilsētas iekarošanai

Lai gan šobrīd atkritumus apsaimniekošanas nozares fokuss vairāk ir pievērsts Rīgas atkritumu apsaimniekošanas konkursam, nozares uzņēmumiem ir jādomā arī par plānu B, jo visiem šo līgumu uz 20 gadiem iegūt neizdosies. Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA Pilsētvides serviss apvienībā ar SIA Lautuss ir iesniedzis savu piedāvājumu Rīgas iepirkumā, tomēr tai pat laikā attīsta savu saimniecību ārpus galvaspilsētas. Uzņēmuma vadītājs Jurģis Ugors norāda, ka iepriekšējais gads bijis ļoti labs un izskatās, ka arī šis nebūs sliktāks. Uzņēmums nodarbojas ar sadzīves atkritumu, būvgružu savākšanu, kā arī nodrošina dalīto vākšanu. Netiek nodrošināta tikai pārstrāde. Rīgas atkritumi tiek vesti uz Getliņu poliginu, bet atkritumi, kas tiek savākti ārpus Rīgas – uz poligonu Kaudzītes. Pagājušajā gadā SIA Pilsētvides serviss aprozījums bija 6,8 milj. eiro, bet peļņa – 142,98 tūkst. eiro.

Iekaro pašvaldības

Bieži vien pašvaldības izvēlas veidot savus atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumus, kam nodot šo pakalpojumu, līdz ar to privātajiem apkalpotājiem daļa tirgus tiek slēgta. Tomēr SIA Pilsētvides serviss izdevies iepirkumos izkonkurēt pašvaldības uzņēmumus. «Pagājušajā gadā uzvarējām konkursā Alūksnē un šogad arī Balvos. Faktiski mēs esam vienīgie, kas šobrīd apkalpo Malienas reģionu. Pirmsākumi meklējami Gulbenē, kur bija mūsu pirmā bāzes vieta ārpus Rīgas. Pēc diviem gadiem izdevās uzvarēt konkursus Lubānā un arī Cesvainē, nostiprinot šīs pozīcijas, pieņēmām lēmumu startēt arī jau minētajā Alūksnes konkursā, lai gan tur jau strādāja pašvaldības uzņēmums SIA Rūpe,» norāda J. Ugors. Viņš stāsta, ka konkursā piedalījies arī pašvaldības uzņēmums, tomēr uzvarējis SIA Pilsētvides serviss.

«Tā ir ļoti reta parādība šajā nozarē, kad privātais apsaimniekotājs uzvar pašvaldības uzņēmumu, bet tomēr tas nav neiespējami. Lielajiem tirgus spēlētājiem aiziet no Rīgas uz reģioniem ir ļoti grūti, jo tas saistās ar lielām izmaksām. Es uzskatu, ka mūsu panākumu atslēga bija Gulbenes bāze, jo no turienes mēs varam apsaimniekot visus apkārtnes reģionus,» norāda J. Ugors. Jāpiebilst, ka Balvos pirms tam strādāja SIA ZAAO. Jautāts par tuvākiem un tālākiem nākotnes plāniem, J. Ugors skaidro, ka pēdējos gados uzņēmums ir kļuvis stipri reģionāls un ir gatavs izplesties arī tālāk. Tas ir mērķtiecīgs vairāku gadu darbs, piemēram, virzīties uz Rēzeknes un Madonas pusi, tomēr pagaidām nav nekādu mājienu, ka šajās pašvaldībās tuvākajā laikā varētu tikt izsludināti iepirkumi.

Visu rakstu Nostiprina pozīcijas reģionā lasiet 3. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.