Izdevies novērst kiberuzbrukuma mēģinājumu Jysk interneta veikalam 

Mājas un interjera preču ražotāja Jysk interneta veikalam ir izdevies novērst kiberuzbrukuma mēģinājumu visās trijās Baltijas valstīs.

Lelde Petrāne, 14.10.2016

Foto: Diāna Lozko/LETA

Hakeri kiberuzbrukumam izmantojuši ievainojamību vienā no pasaules vadošajām e-veikalu platformām Magento, uz kā bāzes veidots arī Jysk interneta veikals. Līdzīgi uzbrukumi vērsti arī pret tūkstošiem citu interneta veikalu visā pasaulē, kuri izmanto Magento platformu, informēja uzņēmumā.

Šobrīd kiberuzbrukuma draudi Jysk interneta veikalam pilnībā esot novērsti, uzsākta izmeklēšana un tiek veikta padziļināta sistēmas pārbaude. Pagaidām nav informācijas, vai kāds no klientiem ir cietis šī incidenta dēļ, tomēr piesardzības nolūkos visi potenciāli skartie veikala lietotāji tiks individuāli apzināti un brīdināti par nepieciešamību nomainīt savu kredītkaršu informāciju.

Šo uzbrukumu mērķis bija iegūt interneta veikalu lietotāju kredītkaršu datus, kad par pirkumu interneta veikalā pircējs norēķinās ar savu kredītkarti. Savukārt e-veikala lietotāji, kuri norēķinājās ar BankLink maksājumu, kas nodrošina apmaksu ar interneta bankas starpniecību, nekādā veidā nav skarti un var būt pilnīgi droši par saviem datiem, uzsver uzņēmumā.

Potenciāli visās trīs Baltijas valstis kopā varētu būt skarti 480 klienti. Katrs klients tiks individuāli informēts par kiberuzbrukuma mēģinājumu, iesakot sazināties ar savu banku un nepieciešamības gadījumā nomainīt kredītkarti.

 

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

No šīs sadaļas

No Rīgas centrā esošā veikala Stockmann evakuējušies cilvēki, biznesa portālam db.lv...

No 11. oktobra pircējiem Latvijā ir pieejams iepirkšanās portāls, kas veltīts tikai...

Baltijas alternatīvo ieguldījumu fonds Livonia Partners, kura dibināšanā piedalījās arī...

Sākta kampaņa Karotīte vieno! Izvēlies vietējos produktus!, kas aicina Latvijas iedzīvotājus dot...

Septembrī salīdzinājumā ar augustu patēriņa cenas Latvija varētu būt augušas par 0,5%,...

Britu apģērbu zīmola Phase Eight veikala izveidē investēti 350 000 eiro, pastāstīja...

Pagaidām ir grūti novērtēt, kā kompānijas Shell atgriešanās ir ietekmējusi Latvijas degvielas...

Izveidojot spēcīgu filiāļu tīklu, SIA Inter Cars Latvija ieņem nozīmīgu vietu auto...

«Savulaik uzņēmumam Gerkens un partneri bija 47 veikali dažādās Latvijas pilsētās, šobrīd...

«Aizvēršanās iemesls Nr. 1 ir konkurence,» tā biznesa portālam db.lv, lūgta komentēt...