Izdevīgi būt trūcīgiem

2011. gada 18. februāris plkst. 9:56
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Trūcīgās ģimenes statuss šodien ir ekskluzīva «prece», laikrakstam Diena sacījusi Tukuma novada Sociālā dienesta vadītāja Ina Balgalve: «Kura vidusmēra ģimene ar zemiem ienākumiem vēl var saņemt tik daudz visādu labumu, cik trūcīgais?»

Bez garantēto minimālo ienākumu un dzīvokļa pabalsta Tukumā, piemēram, iespējams saņemt bērniem apmaksātas pusdienas skolā un bērnudārzā, apmaksātu transportu uz skolu, pabalstu skolas piederumu iegādei, pārtikas iegādei un veselības aprūpei.

Viņai piekrituši kolēģi Rīgas domes Rīgas Sociālajā dienestā, kurā nesen atklājies, ka trūcīgā izziņa kļuvusi par tik pieprasītu «preci», ka tā sākta pat viltot, jo, uzrādot šo izziņu, regulāri var saņemt pārtikas pakas, Latvenergo dāvināto elektronisko norēķinu karti, atlaides veselības aprūpē, izmantot zupas virtuves ēdināšanas pakalpojumus un iegūt 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim.

Lai gan sociālās palīdzības galvenais uzdevums ir īslaicīgi sniegt morālo un materiālo atbalstu krīzē nonākušajiem trūcīgajiem, nodrošinot viņus ar pamatvajadzībām, un veicināt darbaspējīgos cilvēkus līdzdarboties savas situācijas uzlabošanā, pēc I. Balgalves domām, cilvēki ātri pierod pie šīs palīdzības.

«Mums bija gadījums, kad ģimene ar vairākiem nepilngadīgiem bērniem, izmantojot visu iespējamo palīdzību, mēnesī varēja saņemt vairāk nekā 400 latu. Nu kāpēc lai šajā situācijā domātu par darbu?» teikusi I. Balgalve.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām