Izīrētāji nodoklī samaksā vairāk

2017. gada 21. augusts plkst. 7:36
Sadaļa: Pakalpojumi
Dalies ar šo rakstu

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa apjoms par nekustamā īpašuma izīrēšanu pērn vairāk nekā dubultojies, izīrētāju skaits arī pieaudzis, kas ļauj domāt par ēnu ekonomikas mazināšanos; par tālākām tendencēm gan viedokļi atšķiras, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Ienākumus no nekustamā īpašuma iznomāšanas pērn guvušas 16 879 fiziskās personas, no kurām aprēķināts iedzīvotāju ienākuma nodoklis apmēram 9 mlj. eiro. To liecina Valsts ieņēmumu dienesta informācija par tiem, kuri izvēlējušies vienkāršo nodokļu maksāšanas režīmu (maksā nodokli 10% apmērā no ienākumiem). Salīdzinājumam 2015. gadā šādu fizisko personu bija 10 683 un aprēķinātais nodoklis apmēram 4,25 mlj. eiro. Tomēr VID brīdina, ka pastāv nodokļu maksātāju kļūdaini deklarēto datu vai aprēķinu nobīdes kļūdas.

Saskaņā ar iesniegtiem paziņojumiem par fiziskām personām izmaksātajām summām no nekustamā īpašuma (tostarp zemes (arī lauksaimniecības), dzīvokļu, māju) izīrēšanas, iznomāšanas juridiskajām personām pērn savu nekustamo īpašumu izīrējis 11 581 nodokļu maksātājs un ieturētais iedzīvotāju ienākuma nodoklis ir 3,51 mlj. eiro. Salīdzinot ar 2015. gadu, šādu izīrētāju skaits bija uz pusi mazāks (7905) un samaksātais nodoklis bija 2,33 mlj. eiro.

Interesanti, ka pērn 6256 nekustamo īpašumu izīrētāji iesnieguši deklarācijas par ienākumiem un aprēķinājuši iedzīvotāju ienākuma nodokli 6,05 mlj. eiro. Salīdzinājumam: 2015. gadā šādu fizisko personu - nekustamo īpašumu izīrētāju skaits bija teju divas reizes mazāks (3305) un aprēķinātā summa bija teju trīs reizes mazāka – 2,33 mlj. eiro apmērā.

Visu rakstu Izīrētāji nodoklī samaksā vairāk lasiet 21. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām