Izkrāpj naudu, solot traktorus no Krievijas

2011. gada 12. februāris plkst. 19:21
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Četri saimnieki šonedēļ vērsušies pie laikraksta Latvijas Avīze ar savu bēdu stāstu, kurā vienojošais ir cilvēks, kas sevi dēvē par Edgaru Gailīti, viņa solītie traktori no Krievijas un noslēgtie līgumi, bet atšķirīgais – cilvēku samaksātās priekšapmaksas summas, traktora marka un termiņi, kad traktori jāatved.

«Pērn decembrī ielikām sludinājumu vortālos ss.lv un draugiem.lv, ka pirksim par saprātīgu cenu traktoru T– 25 un izskatīsim visus piedāvājumus. Mums piezvanīja cilvēks, kas sevi nosauca par Edgaru Gailīti un piedāvāja spēkratu atvest no Krievijas. Teicu, ka Krievijā tehnika ir dārgāka nekā Latvijā, jāmaksā arī muitas nodeva, bet viņš skaidroja, ka tehnika būšot no bankrotējušas saimniecības. Prata mūs pierunāt. Šis cilvēks mūs pierunāja arī samaksāt pusi no prasītās 1300 latu lielās traktora cenas. Pērn 22. decembrī noslēdzām līgumu, kurā kā piegādes beigu termiņš ir nosaukts šā gada 10. janvāris, bet traktoru mums solīja vēl pirms jaunā gada. Līgumu apstiprinājām Rīgā pie notāres Ivetas Žvīgures-Ģērmanes. Pēc Ziemassvētkiem sazvanījāmies un mums pieprasīja samaksāt 84 latus par stāvvietu uz robežas. Vēlāk, kad sazvanījāmies, šis Edgars Gailītis norādīja, ka traktors ir jau ceļā un drīz būšot mātes saimniecībā. Mēs kā muļķi viņam noticējām. Vēlāk viņu sazvanīt neizdevās. Kad katru reizi zvanījām no cita tālruņa numura, tad piegādes termiņi tika atlikti vispirms uz 20. janvāri un vēlāk uz 14. februāri. Iesniedzu pieteikumu policijā,» laikraksts citē rīdzinieces Rutas Potapovas stāstīto.

Apkrāptie saimnieki secinājuši, ka, iespējams, viltus pārdevēja prasītās summas par traktoru aizvien pieaug. Daiga Apsīte no Druvienas un Santa Skuja no Svētes samaksāja Ls 1000, bet Guntis Šilbergs no Cēres – Ls 1500.
 

Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām