Iznācis žurnāls par aktualitātēm Baltijas jaunzņēmumu vidē Startup Mag 2018 

Izdevniecība Dienas Bizness, informācijas tehnoloģiju uzņēmums Accenture un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ir izdevusi šobrīd vienīgo printēto žurnālu par Baltijas jaunuzņēmumiem – žurnālu Baltic Startup Mag 2018.

Dienas Bizness, 21.2.2018

Baltijas valstīm ir nepieciešama jaunuzņēmumu domāšana un pieredze katrā uzņēmējdarbības jomā, neatkarīgi no tā – uzņēmums ir liels vai neliels, lēmumu iesaistīties žurnāla izveidē skaidro Accenture vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs.

«Izdevums Baltic Startup Mag ir ļoti nozīmīgs solis pretim tam, lai inovatīvu biznesa ideju autori un ārvalstu investori Latviju uzlūkotu kā izcilu vietu ar sakārtotu jaunuzņēmumu ekosistēmu, kur attīstīt savas idejas un veikt investīcijas. Ir gandarījums, ka izdevuma ietvaros ir izdevies apkopot Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas nozīmīgāko organizāciju viedokļus, kas ir papildināti ar mūsu Baltijas kaimiņu veiksmes stāstiem, no kuriem varam mācīties un smelties iedvesmu. Ceram, ka sadarbība ar šī izdevuma līdzautoriem varētu kļūt par tradīciju, kā rezultātā sabiedrībai būtu pieejams kvalitatīvs izdevums ar Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas aktualitātēm,» norāda LIAA direktors Andris Ozols.

Baltic Startup Mag 2018 ir iekļauts Baltijas jaunuzņēmumu saraksts, kopējais investīciju apmērs, Latvijas jaunuzņēmumu sadalījums pēc darbības sfērām, Latvijas jaunuzņēmumu finanšu datu izpēte. Izdevumā ir apkopota informācija investoriem, lai viņi labāk izprastu uzņēmējdarbības vidi Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

Žurnālā ir intervijas ar LIAA jaunuzņēmumu eksperti (Chief Startup Instigator) Olgu Barretu-Gonsālvisu, TransferWise līdzdibinātāju un vadītāju Tāvetu Hinrikus (Taavet Hinrikus), inovāciju un tehnoloģiju konferences TechChill līdzdibinātāju un vadītāju Mariju Ručevsku, Vinted līdzdibinātāju Mildu Mitkutes (Milda Mitkutė), kā arī bijušo Latvijas Startup uzņēmumu asociācijas Startin.LV valdes priekšsēdētāju Jekaterinu Novicku un esošo – Egitu Poļansku. Žurnālā apkopotas tipiskās jaunuzņēmumu kļūdas, kā arī rakstā sniegti praktiski padomi komunikācijas un mārketinga jomā.

«Mums ir kaut kas, par ko mūs apskauž arī ekonomiski daudz jaudīgākas valstis, proti, labi attīstīts un strauji augošs jaunuzņēmumu segments. Ārzemnieki man vairākkārt ir jautājuši, kur ir Latvijas (un Baltijas kopumā) noslēpums – kāpēc jums jaunuzņēmumu jomā ir tādi panākumi? Jums te ir tādi jaunuzņēmumi, kas globāli šaujas debesīs gluži kā raķetes! Jaunuzņēmumi ir joma, par ko mēs, baltieši, varam būt tiešām lepni, no kuras mēs varam tikai turpināt un turpināt mācīties,» atzīmē Dienas Bizness galvenā redaktore Līva Melbārzde.

Dienas Bizness abonenti žurnālu saņēma kopā ar laikrakstu, tāpat tas bija pieejams diskusiju forumā VentureSummit, TechChill konferencē – MAGNETIC LATVIA skatuvē un Accenture stendā. Drukātā formātā žurnālu ir paredzēts izplatīt starptautiskos pasākumos. Baltic Startup Mag2018 izdots ar Accenture un Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta «Tehnoloģijas pārneses programma» finansējumu.

Žurnāls elektroniski ir pieejams Dienas Bizness HUB vietnē: https://www.dbhub.lv/baltic-startup-mag-2018

Tevi varētu interesēt

Latvijas jaunuzņēmumiem programmas iespēju izmantošanā ir īpašas priekšrocības.

Vaiola Luelina (Viola Llewellyn) ir Kamerūnā izveidojusi aizdevumu platformu Ovamba Solutions, kas...

Sākumā tevi ignorē, tad par tevi smejas, tad ar tevi cīnās, un tad tu uzvari.

Pērn uzsāktais darbs pie Latvijas jaunuzņēmumu pārstāvniecības Silīcija ielejā ir noslēdzies.

Wolt attīstība Baltijā tika plānota no pašiem pirmsākumiem, kad mēs pirms trim gadiem uzsākām darbu.

Nepalaid garām

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...