Izsolē Stelpes minerālūdens tiek vienam īpašniekam

2012. gada 30. maijs plkst. 17:35
Autors: LETA
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Pirms diviem gadiem nodegušās Stelpes minerālūdens ražotnes atkārtotajā izsolē šodien pārdotas gan ražošanas ēkas, gan zeme, tomēr jaunais ražotnes īpašnieks tiks atklāts pēc visu formalitāšu nokārtošanas jūnija beigās, informēja Zemgales apgabaltiesas tiesu izpildītāja Zane Trasūne.

Kā liecina ieraksts izdevumā Latvijas Vēstnesis, šodien tika izsolīts SIA Mežotne LDA piederošais nekustamais īpašums Stelpes pagastā, Vecumnieku novadā, kas sastāv no ražošanas ēkas, kantora, nojumes un šķūņa. Īpašuma novērtējums ir 53 tūkst.latu, un tā sākumcena noteikta 39 750 latu.

Tāpat izsolīts nekustamais īpašums - zemesgabals 1,7 hektāru platībā un ar to saistītās divas inženierbūves, kuru novērtējums ir 3300 latu, bet izsoles sākumcena norādīta 2475 lati.

Kā norādīja tiesu izpildītāja, uz izsoli bija pieteikušies četri pretendenti. Jaunais ražotnes īpašnieks ir privātpersona, kas ražošanas attīstībai nodibinājusi divas sabiedrības ar ierobežotu atbildību, tomēr viņa vārds tiks atklāts jūnija nogalē, kad tiks nokārtotas visas ar darījumu saistītās formalitātes.

Izsole notika saistībā ar piespiedu piedziņu, ko iesniegusi a/s Latvijas Hipotēku un zemes banka.

Jau iepriekš - 27. februārī - notika pirmā Stelpes minerālūdens ražotnes nekustamā īpašuma izsole, kurā tika pārdots Mežotne LDA piederošais nekustamais īpašums - Stelpes minerālūdens avots, kā arī zemes gabals 2,9 hektāru platībā. Abus nekustamos īpašumus nopirka tā pati privātpersona, kas piedalījās arī šīsdienas izsolē.

Kā ziņots, Stelpes minerālūdens ražotnes izveidē 2009. gadā tika ieguldīti apmēram 1,4 miljoni latu. 2010. gada 25. septembrī ražotnē notika ugunsgrēks, kas pilnībā iznīcināja ražošanas ēkas jumtu. Kā Nozare.lv toreiz norādīja ražotnes īpašnieks Aldis Dzirkalis, uzņēmuma darbības atjaunošana bija paredzēta līdz gada beigām, taču tas neizdevās.

Mežotne LDA ražoja gāzētu un negāzētu produktu Dabīgais Stelpes minerālūdens, ko iegūst no Stelpes jeb Nīzeres avota.

Dalies ar šo rakstu