Izsolīs ES naudu nelietderīgi izmantojušās kokzāģētavas Meža pasaule īpašumus

2011. gada 29. augusts plkst. 9:41
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Plānots izsolīt Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus nelietderīgi izmantojušās kokzāģētavas Meža pasaule nekustamo īpašumu, liecina ieraksts oficiālajā laikrakstā Latvijas Vēstnesis.

Nekustamais īpašums sastāv no saldētavas ēkas ar kopējo platību 476,7 kvadrātmetri, noliktavas ēkas ar kopējo platību 880,3 kvadrātmetri un piebūves 60 kvadrātmetru platībā.

Nekustamais īpašums atrodas Ludzā, un piespiedu pārdošanas vērtība un izsoles sākumcena ir 14,2 tūkst. Ls. Piedzinējs ir v/a Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

DB jau rakstīja, ka gadu pēc paredzētās projekta realizācijas aģentūra saņēmusi informāciju, ka Meža pasaulē saimnieciskā darbība nenotiek. «Devāmies skatīties uzņēmumu ārkārtas pārbaudē – iekārtas atradās tajās pašās telpās, taču darbība nenotika. Iespējams, uzņēmējam bija problēmas ar biznesa plānu, jo iekārtas nebija mēģināts pārvest uz citu vietu,» stāstīja kontroles departamenta Programmu vadības nodaļas vadītājs Raimonds Aleksejenko.

Viņš uzsvēra, ka līgums, kas slēgts ar ES līdzekļu piesaistītājiem, ir civiltiesisks, un sākumā LIAA mēģina vienoties par naudas atmaksu sarunu ceļā.

LIAA ir Ekonomikas ministrijas pārziņā. Tās mērķis ir sekmēt uzņēmējdarbības attīstību Latvijā, veicinot ārvalstu investīciju apmēra pieaugumu, un palielināt Latvijas konkurētspēju pašmāju un starptautiskajos tirgos.
 

Dalies ar šo rakstu