Izstāde Future Live! ļauj ienirt virtuālā pasaulē 

Aizceļot uz Brazīliju vai Madagaskaru, fiziski atrodoties Rīgā, vai paspēlēties virtuālā smilšu kastē, radot kalnus un vulkānus. Tas iespējams interaktīvajā multimediju izstādē Future Live!.

Linda Zalāne, 03.1.2018
1/8

Foto – no Future Live! arhīva

Izstādē gan bērni, gan pieaugušie var izprast, kā veidojas zvaigznes un planētas, spēlēties ar interaktīviem zemūdens pasaules objektiem, atdzīvināt izkrāsoto zvēriņu lielā digitālā ekrānā, izmēģināt virtuālās realitātes brilles un šūpoties, lidojot cauri abstraktām pilsētām. Izstādi izveidojis uzņēmums Welldone Production sadarbībā ar partneriem, bet objekti ir aizgūti no dažādām pasaules valstīm.

«Izstādē kopumā pieejami 15 dažādu izmēru un apjomu objekti, kas interaktīvā un iesaistošā veidā ļauj iepazīt gan pasaules uzbūvi, gan arī ielūkoties virtuālajā realitātē, izaicina cilvēku kustēties vai arī izbaudīt rotaļas prieku. Daži apmeklētāji, kuri jau paviesojušies Future Live! ekspozīcijā, to salīdzina ar Avatara pasauli,» atzīst izstādes Future Live! organizatore Inga Kadeka.

Future Live! projekts ir veidots no objektiem, kas aizgūti no vairākām valstīm. Interaktīvā, izglītojošā un izklaidējošā izstāde tālāk dosies uz Igauniju, Lietuvu, Zviedriju un Somiju.

«Tā kā mūsu projekts Future Live! ir mūsdienīgs multimediju produkts, kas veidots šeit pat Latvijā, tad nav bijušas īpašas transportēšanas izmaksas. Mēs esam ieguldījuši finanses izstādes vides nodrošināšanā, bet lielākā daļa izmaksu saistītas tieši ar programmēšanas un dizaina darba izmaksām, lai izveidotu objektus, kas reaģē uz cilvēka kustību, pārvērstu zīmējumu tēlus par digitālās vides sastāvdaļām,» stāsta I. Kadeka. Taujāta par apmeklētāju skaita prognozi, I. Kadeka atzīst, ka to ir grūti izteikt, jo šāda izstāde Latvijā norisinās pirmo reizi. Pirmajās nedēļās kopš tās atklāšanas 15. decembrī izstādi apmeklējuši vairāk nekā 2000 cilvēku.

«Protams, skolēnu ziemas brīvlaikā mēs jūtam cilvēku interesi un apmeklētāju pieaugumu. Mēs ceram, ka tie, kuri būs pabijuši izstādē vismaz vienu reizi, atgriezīsies šeit vēlreiz, jo ir interesanti ne tikai mazākajiem, bet arī lielākajiem apmeklētājiem. Esot izstādē, trīs stundas aizrit nemanot un vecākiem ir grūti pierunāt savas atvases doties mājup,» novērojusi I. Kadeka.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.