Izstādē Tech Industry 2010 tiks prezentēts Latvijā radīts velotricikls

Autors: Līva Melbārzde
2010. gada 12. novembris plkst. 18:24

Izstādē Tech Industry 2010 no 25. līdz 27. novembrim Ķīpsalā pirmoreiz plašākai publikai tiks prezentēts Latvijā radītais velotricikls – ekskluzīvs trīsriteņu velo transportlīdzeklis, kuru braucējs vada, atrodoties pusguļus ērtā sēdeklī.


Pirms gada aizsāktā ideja par velotricikla radīšanu Latvijā ir kļuvusi par realitāti – SIA Prometāls Group nelielās partijās uzsākusi ražot velotriciklus.

«Šobrīd prezentējam savas nākotnes vīzijas pirmo variantu – velotriciklu divās modifikācijās ar velopiedziņu, kā opcija būs ar elektromotoru aprīkots velotricikls. Mūsu mērķis ir attīstīt velotriciklu un radīt nākotnes tehnoloģiju mobili - plānojam uzlikt virsbūvi un modificēt par mikrohibrīdvelomobili. Ekspluatācijas izmaksas – nekādas, jo akumulators tiek uzlādēts, minot pedāļus un bremzējot,» tā SIA Prometāls īpašnieks Ēriks Mikštas

Prometāls Group Ķīpsalā prezentēs divas tricikla modifikācijas – ar vienu riteni priekšā un diviem aizmugurē, kā arī ar diviem riteņiem priekšā un vienu aizmugurē.

Velotriciklam ir arī aerodinamiskas priekšrocības, tas var attīstīt lielāku ātrumu jo, atrodoties pusguļus stāvoklī, ar kājām uz priekšu, braucēja ķermenis rada mazāku frontālo pretestību. Velotriciklam pieder pasaules ātruma rekords ar velo transportlīdzekli. Pagaidām ātruma rekords pieder Semam Whittingham -132,5km/h, kurš tika uzstādīts 2008.gada 18.septembrī ASV.