Izteiktu stabilizāciju ar kredītu kavējumiem sagaida gada otrajā pusē

2010. gada 14. jūlijs plkst. 15:57
Autors: Ieva Mārtiņa
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Stabilizējoties ekonomiskajai situācijai, klientu maksājumu disciplīna uzlabojas, bet izteiktāku stabilizāciju attiecībā uz maksājumu kavētājiem sagaidām šā gada otrajā pusē, atzina Hipotēku bankas valdes priekšsēdētājs Rolands Paņko.

Tādējādi bankas vadītājs prognozē, ka samazināsies arī nepieciešamība veidot uzkrājumus, kas šobrīd bankai rada zaudējumus.

Hipotēku banka, kas šobrīd pievērusies uzņēmumu kreditēšanai valsts atbalsta programmu ietvaros šogad sešos mēnešos izveidojusi uzkrājumus nedrošiem aktīviem 49 miljonu latu apmērā, kā rezultātā neauditētie zaudējumi sasniedza 46,77 miljonus latu. Bankas izveidoto uzkrājumu nedrošiem aizdevumiem attiecība pret kredītportfeli šā gada 30.jūnijā sasniedza 15,8%.

Valsts attīstības programmu ietvaros izsniegtie aizdevumi, kuru īpatsvars bankas kredītportfelī pieaudzis līdz 40%, pēc savas būtības ir ar augstāku risku, ienākumus nenesošo aizdevumu (ar kavējumu virs 90 dienām) īpatsvars Hipotēku bankā ir 23,3%. Vienlaikus ir pilnveidota kārtība, kas nosaka vienotus standarta un citus risinājumus darbam ar esošajiem un potenciālajiem aizdevumu kavētājiem. Šie risinājumi 2009.gadā pielietoti 772 aizdevumiem. Šogad restrukturizēto aizdevumu apjoms pieaug un 2010.gada 1.pusgadā dažādi risinājumi rasti jau 543 grūtībās nonākušiem klientiem. Visbiežāk tiek izmantota pamatsummas pārcelšana, procentu kapitalizēšana vai nodrošinājuma aktīvu pārņemšana.

Bankas peļņa pirms uzkrājumu veidošanas un nodokļiem šogad pirmajā pusgadā bija 2,3 miljoni latu. Bankas likviditātes rādītājs 30.jūnijā bija 117%, kas būtiski pārsniedz FKTK noteikto normatīvu. Augsto likviditātes rādītāju nosaka bankas uzkrātie līdzekļi sindicētā aizdevuma atmaksai šā gada augustā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām