Izveido modro aci

2015. gada 15. oktobris plkst. 9:05
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

SIA KleinTech Services mākslīgā intelekta potenciālu liek lietā transporta un loģistikas nozarē, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

«Sākotnēji, kad 2010. gadā dibinājām programmatūras izstrādes uzņēmumu, pat nenojautām, kādā virzienā attīstīsimies. Pavērsiena punkts bija 2012.gads, kad SIA LDz Cargo konkursa kārtībā meklēja uzņēmumu, kas spētu atsisināt tiem aktuālu problēmu. Proti, kad vilcieni no Krievijas iebrauca Latvijā, Rēzeknē tiem bija jāapstājas uz pārbaudi. Tā notikusi samērā ilgi, un to veica vairāki cilvēki,» stāsta SIA KleinTech Services izpilddirektors Juris Pūce.

Uzdevums bija salīdzināt vagona numurus ar dokumentāciju, novērtēt to tehnisko stāvokli, konstatēt iespējamos defektus. LDz Cargo šo procesu vēlējās automatizēt un izsludināja konkursu, lai atrastu uzņēmumu, kas to spētu īstenot. «Noriskējām, pieteicāmies konkursam, ieguvām iespēju veidot risinājumu. Sākotnēji piesaistījām partneri no Vācijas, kuram gan tas neizdevās, tādēļ ķērāmies pie darba paši. Primārais bija izveidot sistēmu, kas nolasa vilciena vagona numurus, taču, ja šajā specifiskajā nišā vēlamies būt unikāli, sistēmai ir jākļūst vēl gudrākai,» teic J. Pūce.

Risinājums tika nodēvēts par TrainINSPECT. Tā ir mašīnas redze, kuru var apmācīt padziļināti noteiktu funkciju veikšanai. «Ir dzirdēts apgalvojums, ka mākslīgais intelekts pārņems pasauli. Nelielu artavu šajā procesā dodam arī mēs. Radām risinājumus, kas var aizvietot cilvēka darbu. Līdz ar TrainINSPECT vārtu novietošanu 5 km pirms Rēzeknes vilcienam vairs nav jāapstājas uz pārbaudi. Tam braucot cauri vārtiem, mašīnredze automātiski nolasa, kādi vagoni ir sastāvā, vai ir kādi bojājumi,» paskaidro J. Pūce. Pirmie vārti Rēzeknē bija pilotprojekts, kas veiksmīgi sevi pierādīja, līdz ar to tur tika izvietoti vēl vieni gudrie vārti, un divi tika uzstādīti uz dzelzceļa pie iebraukšanas Daugavpilī.

Patlaban KleinTech Services ir iesaistīti pilotprojektā Jūrmalā, kurā tiek izmēģināti risinājumi iebraucošo auto uzskaitei no Rīgas.

Visu rakstu Izveido modro aci lasiet 15. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu