Izveido portālu, kur vērtē uzņēmumus

2013. gada 03. decembris plkst. 13:29
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Jaunizveidotā interneta vietnē Biznesavertiba.lv piedāvāta iespēja noteikt sava vai kāda cita uzņēmuma vērtību, informē vietnes izveidotāja – uzņēmuma Capitalia – pārstāvji.

Vietnes apmeklētāji var ievadīt uzņēmuma finanšu datus un aprēķināt tā vērtību, manīt parametrus un novērtēt, kā tas ietekmētu kompānijas vērtību.

Kā pārliecinājās Db.lv, vietne vērtību var noteikt tiem uzņēmumiem, kuru apgrozījums gadā ir mazāks par desmit miljoniem latu. Tāpat ir jānorāda uzņēmuma gada peļņa, tā kredīti, prognozētais gada apgrozījums, prognozētā gada peļņa un darbības nozare.

«Novērtējums balstīts uz salīdzināmo uzņēmumu metodi. Kā pamatu salīdzināšanai kalkulators izmanto Eiropas publisko kompāniju vērtību raksturojošos rādītājus. Šie rādītāji parāda, cik vērts ir uzņēmums, atkarībā no tā darbības nozares, vēsturiskās un plānotas peļņas un agrozījuma. Novērtējums ir indikatīvs, un var neņemt vērā uzņēmuma unikālos apstākļus, izaugsmes plānus un citus specifiskus apsvērumus, kuri ietekmē tirgus vērtību, tāpēc precīzam uzņēmuma novērtējumam ieteicams pasūtīt individuāli veiktu uzņēmuma novērtējumu,» tā skaidro Capitalia korporatīvo finanšu nodaļas direktors Pāvels Šnejersons.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām