Atkritumu apsaimniekošana

Izveidota Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija

Monta Glumane, 29.03.2018

Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijas vadītāja Tīna Lūse

Foto: Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Reaģējot uz šobrīd pastāvošo nesakārtotību un neskaidrību riepu apsaimniekošanas nozarē, apvienojoties vadošajiem riepu realizācijas un apsaimniekošanas uzņēmumiem, ir izveidota Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija (LRAA).

LRAA biedri uzskata, ka tikai tad, ja nozares pārstāvji apvienosies un sadarbosies ar atbildīgajām institūcijām, būs iespējams panākt uzlabojumus. Par asociācijas vadītāju ievēlēta Tīna Lūse, kura ieguvusi maģistra grādu Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē, ieņem «Baltcom» valdes locekles amatu, ir advokāte zvērinātu advokātu birojā «Klotiņi un Serģis», kā arī valdes locekle biedrībā «Par legālu saturu».

«Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija dibināta, lai veicinātu nozares sakārtošanu. Viena no akūtākajām problēmām, ko esam apņēmušies risināt, ir neskaidrie, dažādi interpretējamie riepu apsaimniekošanas noteikumi. Lai gan saskaņā ar regulējošajiem noteikumiem riepu cenā tiek iekļauta to apsaimniekošanas maksa, realitātē netiek īstenotas sistemātiskas un rūpīgas pārbaudes, lai pārliecinātos, ka apsaimniekošanas process tiešām notiek, riepas tiek savāktas un pārstrādātas atbilstoši atbildīgai attieksmei pret vidi,» skaidro LRAA vadītāja Tīna Lūse, norādot, ka rezultātā šobrīd mūsu valstī uzkrājušies jau vairāk nekā 37 tūkstoši tonnu riepu, kas rada draudus videi un cilvēkiem. Lai novērstu šādu situāciju, asociācija nolēmusi panākt skaidra un detalizēta regulējuma ieviešanu – sākot no noteikumu izstrādes līdz pat pārbaudēm un skaidri atrunātiem soda mehānismiem.

Kā galvenos savas darbības uzdevumus LRAA noteikusi vienota Vislatvijas riepu savākšanas tīkla izveidi, nodrošinot to, ka tajā piedalās visi poligoni un atkritumu apsaimniekošanas operatori un riepas tiek savāktas arī no visiem autoservisiem, kur izvietoti riepu uzkrāšanas konteineri. Lai šis process noritētu efektīvi, asociācija apņēmusies panākt vienotu riepu apsaimniekošanas standartu, kas attiektos uz visām nozarē iesaistītajām organizācijām. Tāpat arī kā vienu no prioritātēm LRAA izvirzījusi caurspīdīgu nozares uzskaites sistēmu, kas novērsīs nelegālo riepu uzkrājumu veidošanos.

LRAA uzraudzības padomi veido LRAA biedru pārstāvji: Jānis Aizbalts, SIA «Eco Baltia vide» direktors, Kaspars Zakulis, AS «Latvijas Zaļais punkts» direktors, Jānis Garais, SIA «Laneks riepas» pilnvarots pārstāvis, Zigmārs Lapa, SIA «Auto starts» tirdzniecības pārstāvis un Ivars Kregžde, kurš pārstāv uzņēmumu «Inter Cars Latvija».

Komentāri

Pievienot komentāru