Izveidota spēle šoferīšiem

2007. gada 27. novembris plkst. 12:56
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) par godu OCTA 10 gadiem izstrādājis speciālu spēli šoferīšiem.

Latvijā liela daļa šoferu ceļu satiksmes negadījuma rezultātā nemaz nezinātu, kā būtu pareizi cietušajam jāsniedz pirmā palīdzība. Tomēr uzreiz uz ceļa sniegtā pirmā palīdzība var izglābt līdzbraucēja vai cita cietušā dzīvību, norāda spēles veidotāji.

Tāpēc Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) par godu OCTA 10 gadiem izstrādājis speciālu spēli šoferīšiem, ar kuras starpniecību aicina autovadītājus kļūt atbildīgākiem un nepieciešamības gadījumā atsvaidzināt savas zināšanas pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanā.  Spēle tapusi sadarbībā ar Katastrofu medicīnas centra speciālistiem.

Spēle jebkuram interesentam ir pieejama LTAB mājas lapā, uzklikšķinot http://www.ltab.lv/game/intro_lv.html.

Juris Stengrevics, LTAB valdes priekšsēdētājs: „Ikviens šoferis reiz ir izgājis pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanas kursus, bet cik no visiem gūtās zināšanas un iemaņas varētu prasmīgi pielietot, ja pēkšņi rastos šāda vajadzība? Tāpēc OCTA 10 gadu jubilejā vēlējāmies aicināt šoferus un viņu draugus novērtēt savas pirmās palīdzības sniegšanas prasmes un varbūt nepieciešamības gadījumā atjaunot zināšanas un praktiskās iemaņas.”

Nekad iepriekš nevar zināt, kurā brīdī uz ceļa tuviniekam, draugam, paziņam vai svešiniekam vajadzēs sniegt pirmo palīdzību. Katrai sekundei ir nozīme, bet nezināšana var būt liktenīga. Tāpēc ar šīs spēles starpniecību šoferi tiek aicināti būt atbildīgi. OCTA atlīdzinās cietušajiem zaudējumus, bet nesniegs morālo gandarījumu, ja izšķirošajā brīdī nespēsiet palīdzēt, bet zināsiet, ka jūs to būtu varējis izdarīt, ja tikai nebūtu tik vieglprātīgi izturējies pret pirmās palīdzības sniegšanu. Šī spēle domāta visiem tiem, kas piedalās ceļu satiksmē – gan kājāmgājējiem, gan šoferiem, gan līdzbraucējiem. 

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām