IZZI vienojies ar TV3 un LNT par samaksas iekasēšanu

2013. gada 21. marts plkst. 16:15
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

LNT un TV3 īpašnieks MTG ir noslēdzis līgumu ar telekomunikāciju uzņēmumu IZZI par abu kanālu retranslēšanas tiesībām no šā gada1.aprīļa, to DB pastāstīja MTG pārstāve Marta Zandersone.

Līgums bija nepieciešams likumdošanas grozījumu dēļ, kas MTG dod iespējas no 31.aprīļa līdz šā gada nogalei pieprasīt samaksu no kabeļtelevīzijas operatoriem par kanālu retranslēšanas tiesībām. IZZI komentārus par noslēgto darījumu sola sniegt vēlāk.
DB jau rakstīja, ka Kabeļtelevīzijas skatītājiem maksa par TV3 un LNT varētu pieaugt no maija 0,2–0,4 Ls apmērā.
MTG ar emocionālu uzrunu «Skatītāj, mēs gribam, lai tu to zini!» savos kanālos uzrunā TV3 un LNT skatītājus. Informatīvajā kampaņā ir norādīts, ka pašmāju satura izveide nav lēts prieks, piemēram, viena pašmāju seriāla sērija izmaksā 5 tūkst. Ls, ziņu raidījums – 4 tūkst. Ls, savukārt TV šovs – vairāk nekā 17 tūkst. Ls. Gada laikā tie ir vairāki milj. latu un tikai 2/3 var nosegt, pateicoties reklāmdevējiem.

«Kaut arī Saeima, apstiprinot grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, vienlaicīgi pieņēma arī absurdu lēmumu kropļot televīzijas tirgu, radot nevienlīdzīgus un diskriminējošus nosacījumus dažādām televīzijas izplatīšanas platformām, mūsu klienti nedrīkst ciest šo nepārdomāto un pretrunīgo lēmumu dēļ,» uzsver Sandra Kraujiņa, IZZI valdes locekle. «Tādēļ panācām vienošanos ar MTG grupu, lai, sākot no šī gada aprīļa, mūsu abonentiem nebūtu izmaiņu piedāvātajā TV saturā un viņi varētu turpināt skatīties savus iecienītākos televīzijas kanālus. Šis ir lēmums, kas pieņemts tikai un vienīgi mūsu klientu interesēs.»

Noslēdzot līgumu, IZZI saņēmis arī oficiālas tiesības TV3 un LNT saturu iekļaut interaktīvās televīzijas TV arhīvā. «Tādējādi esam pirmais operators Latvijā, kas saviem klientiem TV3 saturam nodrošinās arī TV arhīvu.»

Vienlaikus MTG norāda, ka lielākā daļa TV skatītāju šobrīd izmanto maksas TV pakalpojumus, bet no abonentmaksas līdz šim lielākie pašmāju kanāli nav saņēmuši neko. Lai radītu vietējo saturu, MTG vēlas, lai kabeļtelevīzijas operatori par katru TV3 skatītāju mēnesī maksātu 0,11 Ls, bet par LNT – 0,09 Ls. Iepriekš vairāki TV pakalpojuma sniedzēji ir norādījuši, ka gala maksa klientiem varētu pieaugt dubultā, jo operatoram ir jāpierēķina klāt PVN likme, administrēšanas un autortiesību izdevumi, tādējādi gala maksa varētu pieaugt par 0,2–0,5 Ls.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām