Jākobsons: abas Parex daļas būs ilgtspējīgas vismaz 3 gadus

2010. gada 28. aprīlis plkst. 9:00
Autors: Ritvars Bīders
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Eiropas Komisijai (EK) iesniegtais plāns par Parex bankas sadalīšanu «labajā» un «sliktajā» bankā paredz, ka abas jaunizveidotās bankas daļas būs ilgtspējīgas vismaz nākamos trīs līdz četrus gadus. Tā intervijā raidījumam Labrīt, Latvija! norādīja Parex bankas padomes loceklis Juris Jākobsons.

Iepriekš Neatkarīgā ziņoja, ka pēc bankas sadalīšanas Parex «sliktajai» daļai paslepus tiek plānota maksātnespēja. Tas izrietot no slepenībā turētajiem Parex bankas restrukturizācijas priekšlikumiem, kas apstiprināti Ministru kabineta sēdē.

Premjers Valdis Dombrovskis gan norāda, ka valdības atbalstītais Parex bankas restrukturizācijas modelis neparedz tā sauktās «sliktās» bankas maksātnespēju. «Jau tajā brīdī, kad tika pieņemts lēmums par Parex bankas reorganizāciju, no valdības, Finanšu ministrijas un Privatizācijas aģentūras puses bija ļoti skaidra komunikācija, ka piedāvātais restrukturizācijas modelis paredz, ka abas bankas daļas ir kapitalizētas un labā banka iet uz pārdošana un tā sauktās sliktās bankas aktīvu skaits tiek pakāpeniski samazināts, bankas darbība tiek sašaurināta, bet piedāvātais modelis neparedz maksātnespēju,» skaidroja V. Dombrovskis.

Atslēgvārds