Atpūta

Jāņa Norda topošā spēlfilma saņem prestižo Eurimages atbalstu

Lelde Petrāne, 15.03.2016

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Noslēgusies Eiropas Padomes fonda Eurimages kārtējā sesija, kurā EUR 150 000 atbalstu saņēmusi Jāņa Norda spēlfilma Ar putām uz lūpām, kas ar Nacionālā Kino centra atbalstu top studijā Tasse Film, informēja Kristīne Matīsa, Nacionālā Kino centra vecākā referente.

Filmas uzņemšana sākusies 2016. gada februārī, pirmizrāde gaidāma 2017. gadā, galvenajās lomās – Vilis Daudziņš un Ieva Puķe.

Eiropas Padomes fonds Eurimages finansiāli atbalsta filmu projektus, kas top kā kopražojumi starp vairākām Eiropas valstīm, konkursa kārtībā projekti tiek izskatīti četras reizes gadā. Šobrīd fondā apvienojušās 37 dalībvalstis, Latvija tām pievienojās 2001. gadā. Kopš tā laika fondā Eurimages finansējumu izcīnījušas sešas ar Latvijas dalību veidotas pilnmetrāžas spēlfilmas (piemēram, Modris 2012. gadā un Jāņu nakts 2005. gadā), četras pilnmetrāžas animācijas filmas (starp tām Lote no Izgudrotāju ciema un Trīs musketieri, abas atbalstītas 2004. gadā), viena dokumentālā filma (Friči un blondīnes, atbalstīta 2007. gadā). Latvijas pārstāvis fondā Eurimages ir Nacionālā Kino centra vadītājas vietnieks Uldis Dimiševskis.

Šajā Eurimages sesijā ar kopējo finansējumu EUR 4 485 494 atbalstītas trīs dokumentālās filmas un 13 pilnmetrāžas spēlfilmas, atbalstu savām topošajām filmām saņem arī vairāki izcili Eiropas autorkino meistari – austriešu režisors Mihaels Haneke, vācietis Volkers Šlēndorfs, norvēģu režisors Joahims Trīrs un Vācijā dzīvojošais ukrainis Sergejs Lozņica, kura filma Lēnprātīgā / A Gentle Creature pilnībā tiks filmēta Latvijā, sadarbojoties ar studiju Film Angels Studio.

Jāņa Norda filma Ar putām uz lūpām ir stāsts par bijušo policistu Didzi, kurš pēc smagas auto avārijas cenšas uzsākt dienesta suņu apmācības biznesu. Didzim nezinot, viņa sieva Jana meklē romantisku piepildījumu, satiekoties ar gados krietni jaunāko Robertu. Kad Didža mīļotie suņi izbēg un kļūst par biedu pilsētas iedzīvotājiem, Didzis un Jana ir spiesti konfrontēt savus pagātnes dēmonus un atrast kopīgu valodu, lai novērstu tuvojošos nelaimi.

Stāsta pamatā ir Latvijas vidē adaptēts amerikāņu scenārista Meta Goseta (Matt Gossett) darbs Origin Of Species, kurš 2013.gadā ieguva Amazon Studio Awards (ASV) kā labākais scenārijs.

Filmēšanas vietas izvēlētas Rīgā un Pierīgā – Ogrē, Murjāņos, Siguldā, Ķemeros un Vangažos, ieplānotas kopā 35 filmēšanas dienas.

Projekts Ar putām uz lūpām ir kopprodukcija starp Latviju, Poliju un Lietuvu.

Filmas režisors Jānis Nords ir pabeidzis maģistra studijas Nacionālajā Filmu un televīzijas skolā Lielbritānijā, viņa pirmā pilnmetrāžas spēlfilma Amatieris (2008) ieguva nacionālo balvu Lielais Kristaps par labāko debiju. 2013. gada februārī pirmizrādi piedzīvoja Norda otrā spēlfilma Mammu, es tevi mīlu, kas 2013. gadā saņēma konkursa Generation Kplus starptautiskās žūrijas balvu Berlīnes kinofestivālā, žūrijas balvu par labāko spēlfilmu Losandželosas filmu festivālā ASV, kā arī balvas un atzinības rakstus vairāk nekā 15 kinofestivālos visa pasaulē. 2014. gada decembrī Jānis Nords par filmas Mammu, es tevi mīlu sasniegumiem ieguva Latvijas Kultūras Ministrijas izcilības balvu.

Jāņa Norda spēlfilma Ar putām uz lūpām ir studijas Tasse Film otrā pilnmetrāžas filma.