Atpūta

Jānis Porziņģis: Fils Džeksons Krisīti testēja

Daiga Laukšteina, 25.07.2016

Jānis Porziņģis

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Ņujorkas Knicks uzlecošās latviešu zvaigznes Kristapa Porziņģa brālis un aģents Jānis Porziņģis intervijā DB stāsta, cik maksā biļete uz NBA spēli, kā arī pauž viedokli par Fila Džeksona izteikumiem.

Fragments no intervijas:

Cik maksā biļete uz NBA spēli un, vai viegli pie tādas tikt?

Pārsvarā visi ir abonementi, dažiem pat 40 gadu pēc kārtas. Taču, šķiet, lētākās biļetes pašā augšā uz vienu spēli maksā ap 80 dolāriem. Daudz maz normālākās vietās – 200 līdz 250 dolāru. Laukuma malā – trīs līdz sešu tūkstošu dolāru robežās. Tribīnes allaž ir pilnas. Tā ir Ņujorka! NBA spēles notiek daudzfunkcionālajā sporta arēnā Manhetenā Madison Square Garden. Lai noskatītos spēli, ir iespēja pārpirkt biļetes, piemēram, no abonementu īpašniekiem, kuri uz kādu maču netiek.

Kā zināms, NBA apgrozās lielas naudas summas. Ko asociācija nodrošina?

Maksā algu. Dzīvošana jānodrošina pašam.

Tai pat laikā varbūt tiek izvirzītas kādas īpašas prasības attiecībā pret spēlētājiem?

Spēlē lieliski, un visi tevi nēsās uz rokām. Esi izcils! Cik tad tādu ir. Vien maza grupiņa.

Bet, piemēram, pirms gada Kristapa pārstāvētā kluba prezidents Fils Džeksons izteicās, ka mūsu basketbolists ir pārāk garš un varētu būt izstīdzējis un lempīgs.

Viņam ir daudz, ko teikt. Domāju, ka viņš Kristapu mēģināja kaut kādā veidā «aizķert», lai redzētu, kāds šis spēlētājs ir pēc rakstura. Bet brāli netraucē šīs lietas. Fils spēlē tādas prāta spēles NBA jau 40 gadu. Tādā veidā viņš testēja Krisīti. Džeksons taču viņu izvēlējās. Ja patiesībā tā domātu, nekad nebūtu ņēmis.

Protams, ja būsi resns, drīz algu nemaksās vai aizmainīs prom, vai neparakstīs līgumu turpmāk. Bet turpat blakus ir bars ar treneriem, terapeitiem, uztura un citiem speciālistiem. Viss, kas attiecas uz sportu, ir nodrošināts un nepieciešamības gadījumā pieejams visaugstākajā līmenī.

Tas gan no NBA puses nodrošināts, ja atgriežamies pie viena no iepriekšējiem jautājumiem.

Tiesa, Kristaps var ēst visu, ko viņš grib. Galvenais, kas viņam vajadzīgs, nav kāds noteikts svars, bet gan eksplozija un kopējais ķermeņa spēks. Pie tā arī strādājam.

Visu interviju Ja sirdsapziņa nemoka, viss ir pareizi izdarīts lasiet 22. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.