Nekustamais īpašums

Janvārī lielāks pieprasījums bijis pēc kvalitātīviem īres dzīvokļiem vēstniecību rajonā

Ingrīda Drazdovska, 14.02.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šī gada janvāris īres tirgū bijis aktīvs, un lielākoties pieprasījums bija pēc labas kvalitātes, moderniem dzīvokļiem Rīgas centrā un vēstniecību rajonā, informē Līva Jaunozola, Arco Real Estate īres nodaļas vadītāja.

Iemesls tam varētu būt gada sākumam raksturīgā kadru maiņa vēstniecībās, starptautisku uzņēmumu galveno menedžeru maiņa, jaunu kompāniju ienākšana Latvijā.

Janvāra otrajā pusē vairāk pieprasīti bijuši vidējas klases dzīvokļi ar pārdomātu plānojumu un pēc iespējas vairāk guļamistabām (3 – 5), kuri izmaksātu 700 līdz 1000 eiro, ieskaitot komunālos maksājumus. To varētu skaidrot ar faktu, ka Stradiņa Universitātē ir sācies otrais semestris, un sākta jaunu studentu uzņemšana no ārvalstīm. Nereti 3 – 5 studenti vēlas kopīgi īrēt dzīvokli, un vidēji katra studenta budžets īrei ir ap 300 eiro, iekļaujot komunālos maksājums.

Pēc L. Jaunozolas novērojumiem, tirgū trūkst modernu, augstas klases dzīvokļu ar dizainera veidotu interjeru, autostāvvietu pagalmā utt.

Pamazām no tirgus sāk izzust sliktas kvalitātes neremontēti dzīvokļi – gan centrā, gan mikrorajonos. Starp citām tendencēm viņa nosauc to, ka daudzi vēlas īrēt dzīvokli kā juridiskas personas, lai īres maksu norakstītu izdevumos. Cenu pieaugums attiecībā pret 2010. gada janvāri ir vidēji 10 – 15% robežās.

Komentāri

Pievienot komentāru