Janvārī rūpniecībā kritums

2011. gada 07. marts plkst. 13:14
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās janvārī salīdzinājumā ar decembri samazinājās par 2,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Apstrādes rūpniecībā ražošana kritusies par 3,9%, tajā pašā laikā pieaugums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 5,1%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 2,4%.

2011.gada janvārī, salīdzinot ar iepriekšējā gada janvāri, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 6,5%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 11,3%, bet samazinājums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 16,7% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 0,1%.

Lielākais rūpniecības produkcijas izlaides pieaugums apstrādes rūpniecībā gada izteiksmē bija automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā – 2,1 reizi, apģērbu ražošanā tas par 44,6%, citu transportlīdzekļu ražošanā (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un to ritošā sastāva ražošanā) par 47,1%. Savukārt, samazinājums bija ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 40,1%, metālu ražošanā – par 4,2%, dzērienu ražošanā – par 0,6%.

Dalies ar šo rakstu