Japānas vēstnieks: Mitsui&Co veiktās investīcijas Latvijā ir augsts novērtējums Latvijas uzņēmējdarbības videi

2013. gada 02. maijs plkst. 16:41
Dalies ar šo rakstu

Japāņu korporācijai Mitsui piederošā ostu operatora Portek veiktās investīcijas, iegādājoties 80% kapitāldaļu SIA Rīgas universālais termināls (RUT), liecina arī par Latvijas ekonomiskās attīstības potenciālu, jo japāņu uzņēmēji esot piesardzīgi un ļoti rūpīgi izvērtējot potenciālo investīciju vietas.

To iepazīšanās vizītē pie ekonomikas ministra Daniela Pavļuta norādīja Japānas vēstnieks Latvijā Tošijuki Taga, pārrunājot sadarbības iespējas loģistikas jomā, piemēram, kontekstā ar Latvijas ostu piedāvājumu, kā arī enerģētikā. DB jau rakstīja, ka pēc aptuveni divus gadus ilgušām sarunām noslēdzies darījums, kura rezultātā RUT piesaistījis stratēģisko investoru – singapūriešu Portek International Pte Ltd. Tas noticis, īstenojot Japānas valdības uzstādījumu nostiprināties Ziemeļeiropas un Baltijas valstu tranzīta koridorā izejai uz Krieviju un NVS valstīm. Portek plāno koncentrēties uz kravām ar augstāku pievienoto vērtību.

2012. gadā Latvijas preču eksports uz Japānu bija 34,7 milj. eiro, bet imports 14 milj. eiro. Savukārt Latvijas pakalpojumu eksports ar Japānu sasniedza 3 milj. eiro un imports 1,4 milj. eiro), liecina Ekonomikas ministrijas dati. Galvenās eksporta preču grupas: koksne un tās izstrādājumi (68,8%), kā arī minerālie produkti (9,2%). Galvenās importa preču grupas: mašīnas, mehānismi; elektriskās iekārtas (29,2%), plastmasas un izstrādājumi no tām; kaučuks un gumijas izstrādājumi (27,3%), transporta līdzekļi (22,3%), optiskās ierīces un aparāti (arī medicīniskie); pulksteņi (7,7%), ķīmiskās rūpniecības un saskarnozaru produkcija (5,9%).
 

Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām