Jāpriecājas, ja īpašumu pārdod jau pirmajā izsolē

2010. gada 06. septembris plkst. 16:16
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Hipotekārā kredīta ņēmējiem drīzāk ir jābūt apmierinātiem, ja viņu ieķīlātais īpašums tiek pārdots pirmajā izsolē.

Līdz ar to kredītņēmējs pat ir ieguvējs, jo īpašums tiek nosolīts par augstāku summu, tādejādi reāli samazinot hipotekārā kreditora prasījumu, norāda Swedbank preses sekretāre Kristīne Jakubovska.

Kāda sieviete Latvijas Kredītņēmēju apvienībai (LAKRA) pastāstījusi, ka 2006.gadā paņēmusi kredītu Swedbank un iegādājās dzīvokli par 40 tūkst. Ls. Tā kā pēdējos gados radās grūtības kredītu apmaksāt un bija iekavēta krietnu summu, banka dzīvokli nosūtīja uz labprātīgo piespiedu izsoli.

Izsoles dienā iznāca tiesas sekretāre un pateica, ka uz izsoli neviens nav pieteicies un arī tiesu izpildītājs kavēsies. «Mēs nolēmām sagaidīt tiesu izpildītāju, lai noskaidrotu, kas notiks tad, ja neviens mūsu dzīvokli tā arī nenosolīs. Pēc laiciņa ieradās tiesu izpildītājs kopā ar Swedbank pārstāvi un šīs pašas bankas meitas uzņēmuma SIA Ektornet Real Estate Latvia pārstāvi. Sākās izsole, kurā banka par mūsu īpašumu piedāvāja izsoles sākuma cenu – 19 tūkst. Ls, bet bankas meitas uzņēmums 24 tūkst. Ls,» norāda sieviete.

Tā kā neviens cits nebija pieteicies, tad īpašums tika pārdots bankas meitas uzņēmumam. Savukārt kredīta galvotājs bija tiesā iesniedzis pieteikumu, ka izsoles sākuma cena esot pārāk zema.

Savukārt K.Jakubovska komentējot minēto gadījumu norāda: «Šajā aprakstītajā stāstā neskaidrs šķiet jautājums, kāpēc kredītņēmējs nav apmierināts ar izsoles rezultātu, jo īpašums tika nopirkts par 24 tūkst. Ls pie sākumcenas 19 tūkst. Ls. Ja izsole būtu pasludināta par nenotikušu, tad hipotekārais kreditors šo īpašumu varētu iegūt īpašumā par 19 tūkst. Ls, samazinot sava hipotekārā prasījuma apmēru, vai tiktu rīkota otrā izsole un īpašumu jau izsolītu par 75% no pirmās izsoles sākumcenas, tas ir, jau par 14,25 tūkst. Ls.»

Tanī pašā laikā LAKRA juriste Diāna Rasa pauž viedokli, ka tikai Latvijā esot iespējama situācija, kad stundu pēc izsoles sākuma varot atnākt, pieteikties un nosolīt nekustamo īpašumu. Tas vedinot uz aizdomām, ka notiekošais esot sava veida cirks, kura rezultātā tiekot apmuļķots kredītņēmējs, kuram turklāt pēc izsoles ir arī jāsedz atlikusī parāda summa.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām