Jau apstiprināti ES fondu projekti 2,5 miljardu apmērā

2011. gada 11. maijs plkst. 13:28
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Līdz šā gada maijam sasniegtais apstiprināto Eiropas Savienības (ES) fondu projektu un noslēgto līgumu apjoms vērtējams pozitīvi un plānots, ka līdz šā gada beigām noslēgto līgumu īpatsvars pret ES fondu finansējumu sasniegs aptuveni 90%.

Kopumā līdz maijam ES fondu projekti apstiprināti 2,5 miljrd. Ls apmērā jeb par aptuveni 79% no kopēja perioda piešķīruma, līgumi ar finansējuma saņēmējiem noslēgti par 2,4 miljrd. Ls jeb 74% un finansējuma saņēmējiem izmaksāts viens miljards. Ls jeb aptuveni 30% no kopējā ES fondu finansējuma.

Finanšu ministrija norāda, ka šis gads tiek plānots kā viens no aktīvākajiem ES fondu apguves gadiem šajā plānošanas periodā un budžetā ES fondiem atvēlētais valsts budžeta finansējums 648 milj. Ls apmērā ir ievērojami lielāks nekā iepriekšējos gados.

Tomēr fiskālo ierobežojumu dēļ turpmākajos gados ES fondu projektu finansēšanai valsts budžeta izdevumi, iespējams, būs nedaudz jāsamazina, tādēļ atbildīgajām nozaru ministrijām svarīgi izmantot šā gada budžeta sniegtās iespējas.

Ņemot vērā iepriekš minēto, FM uzskata, ka nav pieļaujams, ka lielākā daļa ministriju nav pildījušas savus noteiktos plānus attiecībā uz maksājumiem finansējuma saņēmējiem, apgūstot tikai vidēji 60% no paredzētā maksājumu apjoma.

Ministrija līdz 2012. gada 30.decembrim apņēmusies sagatavot ziņojumu MK ar priekšlikumiem par ES fondu ieviešanas organizatorisko struktūru 2014.-2020. gada plānošanas periodā, savukārt līdz 2014. gada 1.janvārim optimizēt ES fondu ieviešanas sistēmu.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi