Jaudīgiem auto var draudēt lielāks nodoklis

2008. gada 15. janvāris plkst. 8:02
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Energoresursu ekonomēšanu Latvijā varētu veicināt, nosakot lielākas nodokļa likmes pasažieru automašīnām, kas ir vecas un ar lielu dzinēja tilpumu, šodien, 15.janvārī, vēsta laikraksts Dienas bizness.

Šis ir viens no enerģijas efektivitātes pasākumiem transporta sektorā, kas iekļauts Ekonomikas ministrijā tapušajā Latvijas Republikas Pirmajā energoefektivitātes rīcības plānā 2008. - 2010. gadam. Latvijā autotransports patērē 85 % no transporta sektorā kopumā patērētās enerģijas, tādēļ energoefektivitātes pasākumi galvenokārt varētu tikt vērsti uz šo sektoru, norāda laikraksts.

Palielinot nodokli, tiktu veicināta auto ar mazākiem dzinējiem izmantošana un vieglo automašīnu parka strukturālas izmaiņas, tādējādi veicinot degvielas patēriņa ekonomiju, tas ir, vidējā degvielas patēriņa samazināšanos uz nobraukto kilometru, norāda plāna autori. Tiesa, pagaidām ministrija neierosina palielināt auto nodokli jaudīgām automašīnām vēl vairāk, tomēr netiek izslēgts, ka nākotnē tas varētu notikt. Piemēram, lielāks nodoklis varētu tikt piemērots mašīnām, kam ir lieli dzinēji un kas neatbilst EURO standartiem. Augstāks nodoklis varētu tikt saistīts arī ar pieļaujamajām CO2 izmešu normām, norādījusi Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Linda Pastare.

"Idejai ieviest lielāku auto nodokli, jo pie mums ir dārgi auto, ir tikai emocionāls, nevis racionāls pamatojums. Pērn palielinātās auto nodokļa likmes ir pēdējais variants, lai pircēji auto vēl turpinātu iegādāties Latvijā. Ja nodoklis vēl pieaugs, Latvijas iedzīvotāji auto iegādāsies Igaunijā vai Lietuvā, tās tiks oficiāli reģistrētas šajās valstīs, un automašīnu nodoklis Latvijā vispār netiks maksāts," tā laikrakstam sacījis Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas prezidents Agris Staņēvičs.

Visu rakstu lasiet šodien, 15.janvārī, laikrakstā Dienas bizness. Laikraksta abonenti visu rakstu var lasīt, klikšķinot šeit.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām