Jaunais Latvijas dzelzceļa šefs labākajā gadījumā būs zināms tikai gada beigās

2015. gada 24. septembris plkst. 11:23
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Apcietinātā va/s Latvijas dzelzceļš (LDz) šefa Uģa Magoņa vieta ir ļoti iekārojama. Īsi pēc viņa aizturēšanas interesenti ap uzņēmuma vadītāja krēslu sāka spietot ar negaidītu intensitāti. Lai izvairītos no problēmām, Satiksmes ministrija (SM) aicināja atsaukties personālatlases kompānijas, kas būtu gatavas sniegt palīdzīgu roku vispiemērotākā kandidāta atrašanā. Process pozitīvākā scenārija gadījumā ilgs līdz gada beigām, tomēr, visticamāk, jaunā vadītāja vārdu uzzināsim nākamā gada pirmajos mēnešos. Tiek prognozēts, ka, uzzinot pretendenta prasības, tikai apmēram 10% no kandidātiem pieteiksies paši, pārējos uzrunās personālatlases speciālisti, ceturtdien raksta laikraksts Diena.

Pagaidām oficiāli neviens nepauž vēlmi ieņemt LDz vadītāja amatu. Dažos medijos publicētais iespējamais kandidātu saraksts pārsteidzis teju visus tajā pieminētos personāžus. Neoficiāla informācija liecina, ka sarakstā minētais a/s Latvenergo valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs izsūtījis saviem darbiniekiem vēstuli, ka presē parādījusies maldinoša informācija un ka viņš uzņēmumu pamest negrasās. Neizpratni pauduši arī citi pieminētie, piemēram, va/s Latvijas gaisa satiksme valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš, kurš pat zvanījis satiksmes ministram Anrijam Matīsam (Vienotība), lai paustu savu neizpratni. Dienai viņš pilnībā noliedz iespēju kandidēt: «Nē, šajā konkursā netaisos piedalīties. Man ir daudz cita, ko darīt tur, kur es strādāju šobrīd.»

Sākumā izskanēja versija, ka U. Magoņa vietu varētu ieņemt Edvīns Bērziņš, kurš LDz valdē atrodas kopš 2011. gada. Viņš ir uzņēmuma viceprezidents nekustamo īpašumu, administratīvo un juridisko lietu jautājumos. Kā vēlāk Dienai izdevās noskaidrot, arī viņš par sava vārda izskanēšanu nav bijis pārāk priecīgs.

LDz runā, ka uzņēmumam būtu vajadzīgs «Roņa tipa vadītājs». Runa ir par bijušo satiksmes ministru, vēlāk eksprezidenta Andra Bērziņa padomnieku Aivi Roni. Šeit vietā būtu atgādināt, ka pērnā gada beigās A. Bērziņš savu padomnieku atlaida, jo atklāja, ka viņš kopā ar Andri Šķēli privātā braucienā devies uz Baltkrieviju. Tomēr uzņēmumā Dienai neoficiāli atklāj, ka tieši A. Roņa harisma un zināšanas būtu šim amatam ļoti nepieciešamas.

Plašāk lasiet rakstā Līdz Magoņa krēslam vēl tāls ceļš ejams ceturtdienas, 24.septembra laikrakstā Diena (5.lpp.)!
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām