Jaunākais izdevums

Šī gada jūlijā Rīgā, tirdzniecības centra “Galleria Riga” 5. stāvā durvis vērs lielākais kopstrādes biroju centrs “Workland Galleria Riga”. Šis ir jau trešais starptautiskās grupas “Workland Group” kopstrādes telpu projekts Latvijas galvaspilsētā un pirmais kopstrādes biroju centrs, kas izvietots kādā no tirdzniecības centriem Rīgā.

Kopstrādes telpu ierīkošana tirdzniecības centros ir jauna tendence, kas kļūst arvien populārāka. Tas ļauj optimizēt darba grafiku un ietaupīt laiku, jo zem viena jumta atrodas gan darba vieta, gan ikdienā nepieciešamie pakalpojumi - pārtikas veikals, sporta zāle utml.

“Workland Galleria Riga” platība pārsniegs 3000 kvadrātmetrus, piedāvājot aptuveni 350 pilnībā aprīkotas darba vietas multifunkcionālā vidē, kas ļaus apvienot darbu un ērtu piekļuvi restorāniem, veikaliem, sporta zālei un citiem pakalpojumiem. Investīciju apjoms jaunajās kopstrādes telpās sasniedz 3 miljonus eiro.

"Iepriekšējo gadu ekonomiskie satricinājumi un nenoteiktība ir mudinājuši uzņēmumus pārskatīt savu ierasto darbību un izdevumus. Mainīgajā un nepastāvīgajā situācijā par vienu no svarīgākajiem izvēles kritērijiem kļūst elastīga pieeja B2B pakalpojumu jomā. Attālinātā un klātienes darba apvienošana ir palielinājusi pieprasījumu pēc pilna servisa biroju centriem ar elastīgiem nosacījumiem, tas ir koncepts, kādu piedāvā kopstrādes telpu veidotāji. Ne tikai jaunuzņēmumi, bet arī lieli starptautiski uzņēmumi, piemēram, „Nasdaq” vai “VISA”, izvēlas šādus birojus, jo tie spēj ātri pielāgoties mainīgajām vajadzībām, piedāvājot elastīgus biroju nomas noteikumus un papildu pakalpojumus, piemēram, sanāksmju telpas. Šī elastība ne tikai apmierina tūlītējas vajadzības, bet arī palīdz optimizēt biroju nomas izmaksas. „Workland” rūpīgi seko līdzi pieaugošajam pieprasījumam pēc kopstrādes un pilna servisa birojiem. Mūsu Rīgas kopstrādes biroju centru – „Workland Telepgraph” un „Workland Verde” – vidējais aizpildījums ir 90%, tādēļ mēs ar prieku paziņojam par mūsu trešā centra atvēršanu Rīgas centrā šī gada jūlijā, kas tapis ar „East Capital Real Estate” atbalstu. Turklāt mēs paplašinām savu klātbūtni visā Baltijas reģionā, šoruden atverot jaunus kopstrādes centrus arī Tallinā un Viļņā, tādējādi palielinot „Workland” piedāvāto darba vietu skaitu par 30%," komentē Indreks Hāls (Indrek Hääl), „Workland Group” dibinātājs un izpilddirektors.

"Workland Galleria Riga" piedāvās gan privātus birojus, gan kopstrādes telpas. Telefona kabīnes nodrošinās privātu telpu telefona vai video zvaniem, tās varēs izmantot bez iepriekšējas rezervācijas. Sanāksmju telpas, kurās ir no 3 līdz 10 sēdvietām, aprīkotas ar TV ekrāniem, videokonferenču iekārtām un citām ērtībām, varēs rezervēt, izmantojot „Workland” lietotni vai tīmekļa vietni, un tās būs pieejamas gan „Workland” centru biedriem, gan ikvienam, kurš meklē profesionālu vidi sanāksmēm vai videokonferencēm. Privātie biroji būs dažāda lieluma, sākot no 2 līdz 8 darba vietām. Visas darba vietas būs pilnībā mēbelētas, tām būs piekļuve koplietošanas telpām, piemēram, virtuvei, atpūtas telpām un āra terasei.

Kopstrādes zonā būs pieejamas gan fiksētas darba vietas, kas nodrošinās personalizētu un ērtu vidi, gan atvērtā tipa darba vietas, ļaujot dalībniekiem katru dienu izvēlēties citu vietu.

"Mūsu kopstrādes centru biedru loks ir ļoti plašs – gan "biznesa eņģeļu" investoru kopienas, gan IT nozares pārstāvji, gan ārštata darbinieki, valsts iestādes, starptautiskas korporācijas, nekustamā īpašuma attīstītāji u. c. Latvijā „Workland” kopiena apvieno vairāk nekā 400 biedru - dažādu jomu profesionāļus, uzņēmējus, un mēs priecājamies, ka līdz ar jaunā „Workland Galleria Riga” centra rezervācijām šis skaits pieaugs. Vienas darba vietas cena kopstrādes telpā ir no 150 eiro (plus PVN) mēnesī. Cena ir nemainīga visā līguma darbības laikā un sedz visus nepieciešamos biroja izdevumus, piemēram, komunālos maksājumus, elektrību, internetu, kafiju, biroju uzturēšanu, uzkopšanu un pat kopīgus pasākumus, piemēram, ikmēneša brokastis un aktivitātes pēc darbalaika beigām. Mūsu aprēķini rāda, ka šāda pieeja ļauj ietaupīt līdz pat 30 % biroja izmaksu, salīdzinot ar standarta biroja nomas līgumiem,” papildina Jekaterina Zilpauša, „Workland Latvia” komercdirektore.

Jaunā kopstrādes telpu interjeru veidojis arhitektu birojs „Lauder Architect”. Rita Laudere, biroja „Lauder Architect” interjera arhitekte: "Ņemot vērā „Galleria Riga” lielisko atrašanās vietu pilsētas centrā, „Workland” biroja dizaina koncepcijai iedvesmu smēlos no pilsētas ainavas dinamikas. Lai gan atsevišķas ielas var šķist pelēkas un garlaicīgas, Rīgai piemīt dzīvīgs un krāsains raksturs. „Workland” biroja interjerā ir integrēti dažādi materiāli, kas atgādina pilsētas ainavu, piemēram, ķieģelis, koks un metāls. Turklāt sienu gleznojumi ielas mākslas (street art) stilā izvietoti tā, lai piešķirtu biroja videi rotaļīgu un valdzinošu dimensiju un atspoguļotu pilsētas ielu šarmu. Svītru elementu un apļu iestrādāšana akustiskajos paneļos kalpo ne tikai funkcionāliem mērķiem, bet arī palīdz radīt darbiniekiem patīkamāku darba atmosfēru. Biroja plānojums un mēbeļu izvēle prioritāri balstīta lietotāju vajadzībās un komfortā, nodrošinot optimālu darba vidi. Visās telpās ir plānota apzaļumošana, kas piešķirs telpai vitalitāti un veicinās mājīgu siltuma sajūtu.”

“Workland Group” ir starptautisks pilna servisa biroju un kopstrādes telpu tīkls, kas atvēris 18 biroju centrus visās Baltijas valstīs un Somijā — piecus Viļņā, vienu Kauņā, trīs Rīgā, sešus Tallinā, divus Helsinkos un vienu Espo. „Workland Group” misija ir nodrošināt iedvesmojošas darba vietas ar elastīgiem lietošanas noteikumiem, piedāvājot profesionālus pakalpojumus un izveidojot draudzīgu kopienu.

“Workland Group” biroju un kopstrādes centru kopējā platība ir vairāk nekā 34 000 m2, aptuveni 4 000 darba vietas. “Workland Group” galvenie akcionāri ir „BaltCap” un uzņēmuma vadītāji.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas biroju kompleksa “Verde” iznomāto biroju un papildu servisu telpu līmenis jau ir virs 90%, pārsniedzot iepriekš uzstādītās 2023. gada prognozes.

Tas kļuvis iespējams, pateicoties jaunākajiem darījumiem, kas noslēgti ar četriem uzņēmumiem – biotehnoloģiju uzņēmumu “Roche Services & Solutions” (RSS) , kredītu risku menedžmenta uzņēmumu “IGK AG”, mākoņpakalpojumu uzņēmumu "Also Cloud” un dermatoloģijas klīniku “Vividerm”. Tagad abi stratēģiskie kompleksa attīstīšanas procesi – atlikušo telpu noma un otrās (B) ēkas noslēdzošie būvdarbi – iet roku rokā un tiks pabeigti jau 2024. gada pavasarī.

Iveta Lāce, “Verde” komercdirektore, valdes locekle saka: “Šis iznomāto biroja telpu apjoms – 90% – ir ne tikai labs rādītājs visā nozarē, bet arī apliecinājums tam, ka mūsu piedāvātais produkts ir pieprasīts un atradis savu klientus vēl pirms tā pilnīgas pabeigšanas. Mūsu darījumi ar jaunajiem nomniekiem tam ir lielisks apliecinājums. Šāds nomas progress liecina arī ne tikai par abu “”Verde” ēku pievilcību, bet ir arī pozitīvs signāls kompleksa attīstītājam “Capitalica Asset Management” nākotnē ieguldīt ilgtspējīgos projektos Latvijā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Biroju kompleksā “Verde” ir atvērta kafejnīcu tīkla “Moltto Coffee” piektā jeb jaunākā filiāle.

“Mūsu jaunā kafejnīca biroju kompleksā “Verde” ir tieši tāda, kādu vēlos veidot un attīstīt “Moltto Coffee” zīmolu ne vien Latvijā, bet visā Baltijā. Šeit ir brīva atmosfēra un nepiespiestība,” komentē “Moltto Coffee” īpašniece un vadītāja Karīna Bogdanoviča.

“Mūsu sadarbība uzskatāmi ilustrē, ka mūsdienīgi biznesa kvartāli nav iedomājami bez A-klases piedāvājuma un “zaļās domāšanas”, lai arī kas tas būtu – moderna biroju ēka vai stilīga kafejnīca,” saka biroju kompleksa “Verde” komercdirektore un valdes locekle Iveta Lāce.

Par “Moltto Coffee” piektās filiāles dizaina konceptu parūpējās K. Bogdanoviča, piesaistot “AROUND Architecture Studio” arhitektu komandu – Reini Prēdeli un Annu Antipenko. Mērķis bija radīt telpu, kas viendabīgi veidotu dialogu ar “Verde” lobiju un ātrija zonu. Tas iezīmējās jaunās kafejnīcas funkcionālajā plānojumā, materiālu un gaismekļu izvēlē, kompozīcijā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas biroju komplekss “Verde” turpina izvērst savu nomnieku klāstu, šī gada martā noslēdzot jaunu ilgtermiņa līgumu ar pasaulē vadošo apdrošināšanas un risku vadības brokeri “Marsh”.

Darījums paredz uz “Verde” pirmās jeb A ēkas 3. stāvu pārcelt šobrīd Rīgā esošo “Marsh” Latvijas filiāli.

Jaunajā “Marsh” birojā ar platību 250 m2 plānots izvietot līdz 18 darba vietām, tādā veidā paredzot uzņēmuma nākotnes attīstību, tostarp jaunu darbinieku piesaisti. Šobrīd, sadarbībā ar “Interior design studio DVI”, jau notiek darbs pie biroja interjera dizaina izstrādes. Tuvākajā laikā tiks uzsākti būvdarbi, lai jau vasaras noslēgumā “Marsh” varētu veiksmīgi pārcelties uz jaunajām telpām.

“No mūsu uzņēmuma puses ir bijuši vairāki iemesli, kāpēc nolēmām pārcelties tieši uz biroju kompleksu “Verde”. Bet ir divi svarīgākie. Pirmkārt, vēlamies nodrošināt mūsu darbiniekiem mūsdienīgu un ērtu darba vidi. Otrkārt, birojs ilgtspējīgā celtnē ir apliecinājums “Marsh” stratēģijai ilgtspējas un zaļā kursa kontekstā,” uzsver Zintis Gaspažiņš, “Marsh” vadītājs Latvijā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aprīļa izskaņā noslēgusies Rīgas zaļākā biroju kompleksa “Verde” otrās kārtas jeb B ēkas būvniecība. Saskaņā ar Būvniecības valsts kontroles biroja lēmumu, ēka ir oficiāli nodota ekspluatācijā.

Būvdarbu pabeigšana un ēkas atvēršana nozīmē, ka ir pilnā apmērā īstenots kompleksa attīstītāja – Lietuvas investīciju pārvaldes uzņēmuma “Capitalica Asset Management” – pirmais projekts Latvijā, kura investīcijas pārsniedz 65 miljonus eiro.

"Otrās “Verde” kārtas būvniecības finalizēšana ir ļoti svarīgs notikums visiem kompleksa attīstīšanā iesaistītajiem, tostarp mūsu obligāciju turētājiem un investoriem. Veiksmīgi pārņemot B ēkas būvniecību mūsu rokās, esam pierādījuši, ka spējam efektīvi paveikt visu paši. Mēs zinām, ko darām, un to pierādām ar rezultātiem. Tāpēc turpināsim A-klases biroju kompleksu attīstīšanu nākotnē ne tikai Lietuvā, bet arī Latvijā," komentē Mindaugas Liaudanskas, “Capitalica Asset Management" vadītājs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Informācijas tehnoloģiju (IT) Izglītības fondu, kas ir izstrādājis bezmaksas materiālus datorikas un programmēšanas pamatu apguvei skolās, kā arī organizē IT profesionāļu vizītes skolās un citas aktivitātes, turpmāk vadīs Anda Priedīte.

A.Priedīte ir izglītības nozares profesionāle, kurai ir vairāk nekā desmit gadu pieredze fizikas skolotājas darbā dažādās skolās, piemēram, Piltenes pamatskolā, Ogres 1. vidusskolā un Ventspils Valsts 1.ģimnāzijā, kā arī viņa strādājusi par direktori Piltenes pamatskolā un Mežciema pamatskolā. Viņai ir maģistra grāds datorzinātnēs (Ventspils Augstskola) un profesionālais maģistra grāds izglītībā un skolotāja kvalifikācija (Latvijas Universitāte).

A.Priedīte guvusi pieredzi programmā “Iespējamā misija” gan kā programmas dalībniece, gan vēlāk, strādājot ar jaunajiem skolotājiem, kā kuratore. Viņa ir piedalījusies Skola2030 mācību programmu izstrādē un vadījusi skolotājiem profesionālās pilnveides kursus, kas saistīti ar efektīva mācību procesa plānošanu un realizēšanu.

Komentāri

Pievienot komentāru