Auto

Jaunajos 2014. gada Saab modeļos vairs nebūs Saab logo

Gunta Kursiša, 03.09.2012

Foto: REUTERS/SCANPIX

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunie Saab īpašnieki plāno laist klajā pirmo jauno modeli 2014. gadā, tomēr jaunās automašīnas vairs nerotās Saab simbols – sarkanais grifs ar kroni galvā, vēsta thelocal.se.

Tika nolemts, ka jaunās automašīnas tiks sauktas Saab vārdā, tomēr kompānija vairs nevarēs lietot līdzšinējo grifa logo, ko turpmāk izmantos Saab aizsardzības un aeronautikas grupa (Saab Defence group), kā arī Scania kravas automobiļi, kas abi vēl aizvien būs tās pašas korporācijas daļa. Vieglo automašīnu ažotāju kompānijai būs jaunā īpašnieka Nevs vārds, norādīja uzņēmuma pārstāvis Matiass Bergmans (Mattias Bergaman). Saskaņā ar kompānijas pausto, Saab līdzšinējais logo uzņēmumam bija mazāk svarīgs.

«Mēs būvējam jaunu kompāniju un jaunu tēlu, un Saab vārds bija tas, ko vēlējāmies,» norādīja kompānijas pārstāvis. Tajā pašā laikā viņš neatklāja, kāds būs jaunais Saab logo.

Pirmais elektroauto tiks laists klajā pēc aptuveni 18 mēnešiem, un jaunais Saab būs mērķēts galvenokārt Ķīnas tirgum. «Arvien vairāk ķīniešu var atļauties jaunus automobiļus, tomēr pasaulē nepietiktu tik daudz naftas, ja visas automašīnas būtu darbināmas ar degvielu,» norādīja Nevs īpašnieks Kais Johans Džiangs (Kai Johan Jiang).

51% uzņēmuma Nevs kapitāldaļu pieder Honkongā bāzētajai National Modern Energy Holdings un 49% - Japānas investīciju firmai Sun Investment LLC, kas izveidota ar mērķi pārņemt pārņemt bankrotējušo Saab.

Jau rakstīts, ka Saab iesniedza bankrota pieteikumu pagājušā gada decembrī. Saab jau bija uz bankrota sliekšņa, kad 2010. gadā GM to pārdeva Nīderlandes kompānijai Swedish Automobile (SWAN) - tolaik Spyker - par 400 miljoniem ASV dolāru.