Jauni noteikumi, kas jāievēro, braucot Vācijā

2008. gada 10. janvāris plkst. 10:53
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Saskaņā ar Eiropas Savienības likumdošanu Vācijā tiek ieviestas Tīrās vides zonas. No šā gada 1.janvāra šādas zonas tika ieviestas Berlīnē, Hannoverē un Ķelnē. Tuvāko gadu laikā tiks pievienotas arī citas Vācijas pilsētas, informēja Ārlietu ministrija.

Šajās zonās drīkst iebraukt tikai tie transporta līdzekļi, kas ir aprīkoti ar Tīrās vides zonu uzlīmi. Uzlīme ir derīga visās Tīrās vides zonās Vācijā attiecīgajam transporta līdzeklim visu tā darbības laiku, ja netiek mainīts transporta līdzekļa numurs. Minētais regulējums ir saistošs arī ārvalstniekiem, kuri ar transporta līdzekli (vieglo vai kravas automobili, autobusu) plāno pārvietoties Tīro vides zonu teritorijā. Pārkāpuma gadījumā tiek piespriesta soda nauda 40 EUR apmērā un piešķirts soda punkts Vācijas Flesnburgas Satiksmes Centrālajā reģistrā. Iebraukšana minēto zonu teritorijā un izbraukšana no tās ir apzīmēta ar attiecīgu ceļazīmi (Umwelt zone).

Tīrās vides zonu uzlīmi ir iespējams pasūtīt un apmaksāt tiešsaistes režīmā (https://umwelt-plakette.de). Pēc pieteikuma saņemšanas Vācijas kompetentās iestādes tos izskata un lemj par uzlīmes piešķiršanu, atkarībā no transporta līdzekļa tehniskajiem datiem. Eiropas Savienības teritorijā reģistrētajiem transporta līdzekļiem uzlīmes iegāde izmaksā 29,80 EUR, savukārt citās Eiropas valstīs reģistrētajiem transporta līdzekļiem – 39,80 EUR.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām