Jauni priekšlikumi, kā novērst sastrēgumus Rīgā

2007. gada 13. novembris plkst. 8:02
Autori:
Dalies ar šo rakstu

No korķiem Rīgā nav iespējams izvairīties, taču tos var paredzēt, līdz ar to arī spert stratēģiskus soļus, lai tos novērstu.

Šāds secinājums par sastrēgumiem galvaspilsētā izriet no Transporta un sakaru institūta profesora Igora Kabaškina pēc Rīgas domes satiksmes departamenta pasūtījuma veiktā pētījuma, šodien, 13.novembrī, vēsta laikraksts Diena. 

Starp itin bieži dzirdētajiem soļiem I.Kabaškins iesaka ierobežot jaunu objektu būvēšanu centrā, kas varētu piesaistīt lielu skaitu cilvēku un automašīnu, dzelzceļa stacijas un sabiedriskā transporta pieturu tuvumā veidot autostāvvietas, ceļu remontus veikt naktīs u.c.

Profesors arī piedāvā Rīgā ieviest korporatīvos biznes–šatlus — sistēmu, kad darbinieki tiek savākti atsevišķos pilsētas rajonos un ar eksprešiem nogādāti uz kompānijām kādā citā pilsētas rajonā. Tāpat par lietderīgu viņš atzīst ideju izveidot pastāvīgu radio un mobilās informēšanas dienestu par transporta sistēmu. Attiecībā uz stāvvietām I.Kabaškins ierosina pilsētā izvietot informatīvos tablo par vietu skaitu centra stāvvietās, kā arī paredzēt iespēju ar mobilo telefonu tajās rezervēt vietu, raksta Diena.

Jauni priekšlikumi

- Jāievieš korporatīvie biznes—šatli (darbinieku savākšana noteiktajās vietās un viņu nogādāšana ar eksprešiem uz vairākām kompānijām vienā ģeogrāfiskajā reģionā)

- Jāierobežo jaunu objektu izvietošanās tur, kur tie piesaista lielu skaitu cilvēku visas dienas garumā

- Jāpaplašina autostāvvietu zona lielāko iepirkšanās centru tuvumā

- Jāievieš mobilais serviss, kas informēs par brīvajām vietām autostāvvietās un nodrošinās to rezervāciju

- Jāizveido ekspresmaršruti no autostāvvietām pie pilsētas robežas līdz centram ar paaugstinātas kvalitātes autobusiem un speciālu tarifu politiku

- Jāaizliedz vai vēl vairāk jāierobežo auto novietošana pilsētas centrā

- Jāļauj veikt avāriju foto fiksāciju un vēlāk noformēt dokumentus

Avots: pēc Rīgas domes satiksmes departamenta pasūtījuma Transporta un sakaru institūta profesora Igora Kabaškina izstrādātie priekšlikumi, publicēti laikrakstā Diena. 

Dalies ar šo rakstu