Jauni puiši mirst, bet veci politiķi dzīvo 

Gribu atvainoties Mārtiņa Bunkus radiniekiem, ja kāds ir aizskarts par viedokli, ko paudu iepriekšējā rakstā. Redziet, publiskas personas, kuru dzīve un nāve ietekmē visu sabiedrību, nav pasargātas no diskusijas, kura parasti pieklust, ja nomirst parasts cilvēks. Sabiedrība nevar klusēt, kad tiek aizskartas tās intereses. Ir brīži, kad svarīgāk būt atklātam, nekā sentiments, ko izjūtam visi.

Sandris Točs - speciāli DB, 01.6.2018

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Vai Mārtiņam Bunkum vajadzēja mirt? Nekādā gadījumā. Man ir ļoti žēl, ka tā noticis. Viņš bija ārkārtīgi talantīgs, ārkārtīgi izglītots jauns cilvēks, augstākās klases profesionālis, kam vajadzēja dzīvot un dzīvot. Kas ir vainīgs jaunā puiša nāvē bez tā, ka katrs cilvēks, protams, pats pieļauj kādas kļūdas? Bet tādēļ nav jānošauj.

Sistēma, kas ļāva tam notikt. Vieglā peļņa, ko var gūt maksātnespējas jomā, vilina daudzus jaunus un talantīgus puišus. Sapnis par labu dzīvi, luksusa auto, grezniem birojiem un skaistām meitenēm ir neizturami vilinošs. Bet vai jūs esat dzirdējuši par fantastiski bagātajiem maksātnespējas administratoriem Vācijā? Varbūt par maksātnespēju kā galveno «nacionālo nozari» Zviedrijā? Kā tas var būt, ka maksātnespējas procesos ir iespējama tāda virspeļņa? Kā tā var būt, ka ir likumi, kas atļauj šmaukt? Kā tā var būt, ka ir policija, KNAB un SAB, kas saņem iesniegumus un nereaģē? Maksātnespējas administrācija. Tiesas. Iekšlietu ministrs. Tieslietu ministrs. Finanšu ministre. Premjers. Valdība. Saeima. Opozīcija. Kur, pie joda, ir pat vienmēr tarkšķošā opozīcija šajās dienās? Kā tā var būt, ka visi zina, bet klusē?

Vēl vairāk – atcerēsimies, kad pagājušajā vasarā notika «tirgus» par Trasta komercbankas administratora maiņu Saeimā, tā bija TOP 1 ziņa medijos. Visi zināja, ka notiek sarunāšana politiskajā līmenī, bet visi klusēja. Klusēja par to, ko šī «sarunāšana» nozīmē patiesībā. Jo tās nav tikai kaut kādas aizkulišu spēles un politiskās vienošanās. Īstais vārds tam ir noziegumu piesegšana, maksātnespējas administratoru mafijas piesegšana. Vēl vairāk – visticamāk, tā ir dalība šajos noziegumos. Jo maksātnespējas administratoru mafija nav iespējama bez politiskās mafijas. Tieši tāpēc, ka «visi zina un visi redz», bet vajag, lai «nekas nenotiek». Tāpēc ir Vienotība un Bunkus. Nacionālā apvienība un Sprūds. Parādnieks, kurš skraida pa Saeimu. Eu, kolēģi deputāti, nezināt, ar ko, kam un kāpēc? Diskusijā Delfi TV pagājušajā nedēļā fantastiski atklāts bija NA deputāts Raivis Dzintars. Runājot par strīdīgajiem cita NA biedra Imanta Parādnieka virzītajiem grozījumiem Kredītiestāžu likumā, kurus Valsts prezidents nodeva otrreizējai caurlūkošanai Saeimā, Dzintars atbildēja, ka deputātiem bijusi ļoti neapskaužama situācija, jo, lai kā tautas kalps balsotu, balsojums bijis par kādu no administratoru grupām. Raivis Dzintars nosauca divas maksātnespējas administratoru grupas – vienu pārstāv administrators Armands Rasa, kurš, pēc politiķa teiktā, ir saistīts ar Vienotību, bet otra, kā noprotams, ir tā, kuras līderis ir Trasta komercbankas lietā apsūdzētais Māris Sprūds. Nošautais Mārtiņš Bunkus, kā zināms, bija administratora Rasas palīgs Trasta komercbankas lietās. Taču ir izplatīts uzskats, ka tieši Bunkus bija tas, kurš «vadīja jautājumus».

Taču atgriezīsimies pie Nacionālās apvienības līdera tēzes par divām grupām, bet varbūt grupējumiem. Jo nav taču neviena likuma, kas paredz, ka maksātnespējas administratoriem vajadzētu veidot kādas grupas, vēl jo vairāk, lai grupā spiestu uz politiķiem. Kas tās par grupām? Un kurš gan ir par maksātnespēju atbildīgais ministrs? Vai tik tas nav Nacionālās apvienības vecbiedrs, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs? Par nekārtībām maksātnespējas jomā uzņēmēji sūdzas gadiem, maksātnespējas administratoru «varoņdarbi» ir folklorizējušies tautā. Bet tieslietu ministrs iniciē kaut kādus grozījumus, izplata preses relīzes un uzstājas konferencēs.

Bet kur ir rezultāts? Rezultāts ir nošautais Bunkus. Protams, viņš nav uz viena nabaga Rasnača rēķina. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Jādomā, viņš vismaz avīzes lasa? Vai pilnīgi neko nezina, kas notiek valstī, līdz 500 metrus no Iekšlietu ministrijas ar automātu nošauj ar pašu partiju saistītu advokātu? Jeb neredz neko tāpēc, ka Vienotība neredz, ko dara maksātnespējas administratoru mafija? Un visbeidzot VID un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola no ZZS. VID, kas redz visu, kas notiek firmu un pilsoņu kontos. VID, kurā ir Maksātnespējas procesa daļa. VID, kas nosaka, kā virzīsies maksātnespējas un tiesiskās aizsardzības procesi gadījumos, kad ir nodokļu parādi. Bet kuram gan pirms maksātnespējas tādu nav? Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis ir paudis viedokli, ka maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavība nekavējoties jāpārrunā Valsts prezidenta vadītajā Nacionālās drošības padomē, taču kriminālizmeklētājus traucēt nevajadzētu. Pareizi, slepkavības tehniskie izpildītāji ir otršķirīga lieta! Runa ir par mafiju politiskā līmenī!

Tevi varētu interesēt

Policija lūdz atsaukties visus, kas pēdējās dienās redzējuši automašīnu VW LT ar valsts numura...

Pēc vakar notikušās maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības Valsts policija...

Pie Rīgas Brāļu kapiem trešdienas rītā tika noslepkavots zvērināts advokāts, maksātnespējas...

Noslepkavotā advokāta, maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus ienākumi 2017. gadā pieauguši...

Izdzēsta cilvēka dzīvība vienmēr ir smagi. Rakstot par maksātnespējas administratoru mafiju, kura,...

Nepalaid garām

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

8.janvārī "Dienas Bizness" rīkoja kārtējo Donoru dienu Andrejostā....

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Latvijas Paralimpiskās komitejas rīkotajā Latvijas Paralimpiskā sporta centra arhitektoniskās...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Gandrīz katrs no mums 25. maija priekšvakarā saņēma milzīgu daudzumu e-pastu, starp...

Izdzēsta cilvēka dzīvība vienmēr ir smagi. Rakstot par maksātnespējas administratoru mafiju, kura,...

Pēdējās nedēļās sabiedrībā plašu rezonansi izsauca INDEXO analīze par situāciju uzkrājošās...

Premjers Māris Kučinskis ir izveidojis darba grupu Latvijas «finanšu sektora pārveidei», kurā...

Latvijā arvien vairāk tiek izmantotas virtuālo asistentu un čatbota tehnoloģijas, turklāt tas...

Jau pavisam drīz, 31. maijā un 1. jūnijā, Rīgā norisināsies starptautisks pasākums...

Ir panākta savstarpēji pieņemama vienošanās par Valērija Maligina mantojuma sadali...

Ar šo vēlos darīt zināmu, ka piektdien, 25.maijā mana mirušā vīra mantinieki...

Šā gada pirmajos četros mēnešos kopbudžeta ieņēmumi pārsniedza izdevumus, veidojot kopbudžetā...

Godātā redakcija, šai laikā, kad dienas versmes nogurdināti prāti izverd dažādas sazvērestību...