Jaunie īpašnieki ar apsardzes darbiniekiem pārņem Ala Hostel ēku

2011. gada 30. septembris plkst. 14:54
Autors: NOZARE.LV
Dalies ar šo rakstu

Šodien Vecrīgas jauniešu viesnīcas Ala Hostel ēku Audēju ielā 11 pārņem jaunie īpašnieki kopā ar apsardzes darbiniekiem.

Kā pastāstīja jauno īpašnieku SIA Relocation pārstāvis Uldis Papāns, Ala Hostel ēka tika iegādāta 2009.gadā izsolē, kuru vecie īpašnieki - SIA Audēju nami - bija zaudējuši, nespējot norēķināties ar banku.

Divu gadu laikā jaunie īpašnieki ar vecajiem nav spējuši rast risinājumu par tālāko sadarbību, jo vecie īpašnieki nepiekrita darījuma nosacījumiem un iesniedza prasību tiesā, kā rezultātā Augstākā tiesa lēma par labu SIA Relocation. Tādēļ šodien pie ēkas ieradušies aptuveni desmit apsardzes firmas darbinieki kopā ar tiesu izpildītāju un neļauj ēkā nevienam ieiet, lai netiktu bojātas mantas, kas atrodas iekšā.

Pie ēkas bija ieradušies arī Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvji, kuri noskaidroja situāciju, uzrakstīja aktu par faktu un devās projām.

«Ja 15 dienu laikā mums neizdosies vienoties ar vecajiem īpašniekiem, mums būs tiesības šo ēku pārņemt pilnībā, taču patlaban vien sargājam to, lai tur esošās mantas, piemēram, datori, flīzes un citas lietas, netiktu iznestas ārā. Panākta vienošanās, ka klienti tiks pārvietoti uz citām naktsmītnēm. Ja kāds no klientiem vēlēsies ieiet ēkā un paņemt savas mantas, tad mēs to ļausim tikai pēc tam, ja viņi pierādīs, ka tās ir viņu, un tas notiks tikai mūsu pārstāvju pavadībā,» sacīja jauno īpašnieku pārstāvis.

Papāns klāsta, ka patlaban SIA Relocation vēlas tikties ar vecajiem īpašniekiem, kas ir SIA Audēju nami, un uzņēmuma pārstāvi Antru Poču, lai iespējami ātrāk vienotos par ēkas pārņemšanu. Savukārt ar ēkā izvietotās jauniešu viesnīcas un kafejnīcas SIA Gatera pārstāvjiem jaunie īpašnieki izteikuši gatavību pēc ēkas pārņemšanas pārrunāt iespējamo tālāko sadarbību.

«Šeit tomēr ir jau strādājošs hostelis un kafejnīca, un kādēļ gan jaunajiem īpašniekiem būtu jāizliek viņi no telpām, ja ir iespēja noslēgt jaunu līgumu un varbūt saņemt regulārus ienākumus,» atzīmē Papāns. Tomēr noteikto 15 dienu laikā telpas apmeklētājiem nebūs pieejamas, lai neradītu kādus zaudējumus līdz brīdim, kamēr nebūs panākta vienošanās ar SIA Audēju nami.

Kā pastāstīja mājas apsaimniekotāju SIA Gatera pārstāvis Aleksejs Burdeiko, arī viņi būtu gatavi turpināt sadarbību ar jauno ēkas īpašnieku. Tāpat Burdeiko apsvērs iespēju lūgt vecajiem mājas īpašniekiem pēc iespējas ātrāk vienoties ar jaunajiem, lai jauniešu viesnīcas un kafejnīcas darbību varētu turpināt.

Pēc Burdeiko teiktā, patlaban viesnīcā atrodas arī klienti, taču viņš nezināja, cik daudz. Pēc jaunajam īpašnieku pārstāvim pieejamās informācijas, ēkā klientu nav, un neviens arī no viesnīcas nav lūdzis kādu no viesiem pārvietot uz viesnīcu Karavella, kurā SIA Relocation nepieciešamības gadījumā to piedāvājis izdarīt par saviem līdzekļiem.

Kā liecina informācija Augstākās tiesas mājaslapā, šī gada 13.septmebrī Civillietu tiesu palātā izskatīts pieteikums par ieinteresētās personas pieaicināšanu zvērinātas tiesu izpildītājas Aijas Kalniņas pieteikumā par izsoles akta apstiprināšanu ar ieinteresētajām AS Norvik banka, Pašvaldības ieņēmumu pārvaldi, SIA Relocation un parādniecēm SIA Audēju nami un SIA SPS-UNE. Augstākā tiesa zemākas instances - Rīgas apgabaltiesas - lēmumu atstāja negrozītu un sūdzību noraidīja.

Kā liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA Lursoft informācija, SIA Relocation dibināta 2009.gada 16.martā, un tās pamatdarbība saistīta ar nekustamo īpašumu darījumiem, kā arī uzskaites, grāmatvedības, audita un revīzijas pakalpojumiem, konsultēšanu nodokļu jautājumos.

SIA Gatera reģistrēta 2007.gada 3.maijā, un šī uzņēmuma darbība ir nekustamo īpašumu pārvaldīšana. Savukārt SIA Audēju nami dibināta 2005.gada 11.aprīlī un nodarbojas ar ēku uzturēšanas un ekspluatēšanas pakalpojumus, kā arī nekustamā īpašuma pārvaldīšanu.

Dalies ar šo rakstu