Jauniem aviomaršrutiem rosina 50% atlaidi

2007. gada 12. jūlijs plkst. 11:10
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Satiksmes ministrija rosina pirmos divus gadus jebkuram pārvadātājam, kas atklās jaunus regulāros lidojumus, piešķirt 50 % atlaidi maksai par Latvijas Gaisa satiksmes un lidostas Rīga sniegtajiem pakalpojumiem, Db.lv informēja Satiksmes ministrijas pārstāve Elīna Circene.

Tiem pārvadātājiem, kas uzsāks jaunus regulāros lidojumus uz un no lidostas Rīga, maršrutos, kuros atklāšanas laikā lidojumi netiek veikti, minētā atlaide būtu jāpiešķir maksai par A/S Latvijas Gaisa satiksme sniegtajiem aeronavigācijas pakalpojumiem un maksai par lidostas Rīga sniegtajiem pakalpojumiem - maksai par skrejceļu izmantošanu, peronu stāvvietu lietošanu, drošības pasākumiem un citiem, uzskata Satiksmes ministrija.

"Grozījumi sekmēs jaunu aviokompāniju piesaistīšanu lidostai Rīga. Tas ir veiksmīgs risinājums, lai jaunās aviokompānijas pirmajos darbības gados spētu nostiprināties un atklāt jaunus maršrutus. Ieguvēji būs gan lidosta, gan Latvijas iedzīvotāji, jo tas radīs plašākas iespējas nokļūt jaunos ceļojumu galamērķos, gan arī valsts, jo attīstīties tūrisms," rosinājumu piešķirt atlaides skaidro satiksmes ministrs Ainārs Šlesers.

Maksas atvieglojumu iecerēts piemērot tikai jaunajiem, nevis visiem konkrētā pārvadātāja veiktajiem maršrutiem. Turklāt atlaide attiektos tikai uz tām aviokompānijām, kurām šobrīd atlaide nepārsniedz 50 % no minēto pakalpojumu bāzes vērtības.

Atlaižu piešķiršanu paredz Satiksmes ministrijas sagatavotie un 12.jūlijā Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 5.decembra noteikumos Nr.991 Kārtība, kādā nosakāma maksa par aeronavigācijas un valsts akciju sabiedrības Starptautiskā lidosta Rīga pakalpojumiem, un maksas sadales kārtība.

Lai sagatavotie grozījumi stātos spēkā, tie vēl ir jāizskata Ministru kabineta komitejā un jāapstiprina valdībai.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām