Jauno Parex redz starp piecām sešām lielākajām Latvijas bankām

2010. gada 24. maijs plkst. 14:37
Autors: BNS
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Parex bankas restrukturizācijā jaunizveidotajai bankai ar laiku būtu jābūt starp piecām sešām lielākajām Latvijas bankām, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam Baltic Business Service sacīja Parex bankas padomes priekšsēdētāja vietnieks Maikls Borks (Michael Bourke).

Uz jautājumu, kādu tirgus daļu jaunā banka grib iegūt, Borks atzina, ka tas ir jautājums, uz kuru ir ļoti grūti atbildēt, jo tirgus ir ļoti samazinājies. «Piemēram, daudz kas ir atkarīgs no tā, vai zviedru bankas nolems atsākt kreditēšanu. Tomēr Parex banka bija viena no lielākajām tirgus dalībniecēm, un, lai gan jaunā banka būs mazāka, domāju, ka tai būtu jābūt starp Latvijas piecām sešām lielākajām bankām. Bet tas, protams, prasīs laiku,» viņš pavēstīja.

Viņš teica, ka jaunizveidotās bankas kreditēšanas politika būs konservatīva. «Mēs esam guvuši mācības no tā, kas ir noticis, tādēļ jaunā banka kreditēšanā būs konservatīva un ļoti apdomīga. Tomēr bankām tādām arī ir jābūt. Bankas vienkārši no šī ceļa ir nomaldījās un tagad iet atpakaļ uz vienkāršu un uz pamatprincipiem balstītu darbību,» klāstīja Borks.

Runājot par depozītu piesaisti, Borks minēja, ka jaunajai bankai ir jābūt konkurētspējīgai, bet tā nevar gluži vienkārši piedāvāt augstas likmes, jo tas uzreiz nozīmē lielākus izdevumus. «Pēc manām domām, mums ir jābūt nevis augšā vai apakšā, bet jāspēj konkurēt tirgus vidējā daļā,» piebilda Borks.

Viņš uzsvēra, ka jaunā banka tiks reģistrēta, kad Eiropas Komisija būs akceptējusi bankas restrukturizācijas plānu un Finanšu un kapitāla tirgus komisija būs izsniegusi bankai licenci.

Borks arī atzina, ka vēl būs jāizlemj, kāds būs jaunās bankas dibināšanas kapitāls. «Tas vēl būs jāizlemj. Mēs vēl strādājam ar skaitļiem. Tas būs atkarīgs no tā, kā notiks sadalīšana, un lēmums vēl nav pieņemts. Taču ir skaidrs, ka tā būs nozīmīga apmēra banka ar adekvātu kapitālu, kas atbildīs visām regulatora prasībām,» pastāstīja Borks.

Jau vēstīts, ka valdība šogad 23.martā pieņēma lēmumu par Parex bankas restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā. Šo modeli atbilstoši Eiropas Komisijas noteiktajām vadlīnijām valdībai rekomendēja īstenot valdības piesaistītais starptautiskais finanšu konsultants Nomura International plc, jo tam esot būtiskas priekšrocības attiecībā uz valsts noguldījumu atgūšanu un bankas klientu interesēm.

Parex bankas restrukturizācijas plāns 31.martā tika iesniegts Eiropas Komisijā, lai saskaņotu valsts atbalsta sniegšanu. Sagaidāms, ka Eiropas Komisijas atzinums tiks sniegts līdz šā gada 30.jūnijam.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām