Jauno tarifu radītais haoss ir sācies

2011. gada 26. maijs plkst. 9:22
Dalies ar šo rakstu

Viens no pirmajiem klupšanas akmeņiem, ar ko daļai Latvijas iedzīvotāju nācies sastapties jau pirmajā mēnesī pēc jauno Latvenergo tarifu stāšanās spēkā, ir tas, ka tiem patērētājiem, kam nav tiešā līguma ar Latvenergo, nereti nācies jau uzreiz par elektrību samaksāt paaugstināto jeb pamata tarifu - 10,74 santīmus par kilovatstundu, lai gan pēc patēriņa viņam būtu pienākušās vēl 1200 kWh par starta tarifu jeb 8,25 santīmiem.

Vislielākās problēmas ar jaunajiem elektrības tarifiem radušās daudzdzīvokļu mājās un dārzniecību kooperatīvos.

Latvenergo šo problēmu atzīst: «Sāpīgākā situācija ir ar tiem klientiem, kam ir apakšlietotāji, jo tie klienti, kas ir šajā apakšlietotāju statusā, nevar īsti situāciju ietekmēt, jo līgumattiecības ar Latvenergo ir tikai ēkas vai kooperatīva apsaimniekotājam. Ja apsaimniekotājs mums nepaziņo, cik mājsaimniecību viņa īpašumā īsti ir un cik daudz elektroenerģiju viņas patērē, mums nav nekāds pamats, palielināt starta tarifa kilovatstundu apjomu,» DB norādīja a/s Latvenergo mārketinga un klientu apkalpošanas direktore Solvita Linde, iebilstot, ka atsaucība no apsaimniekotājiem, iesniedzot deklarācijas ar savu apakšlietotāju parakstiem, neesot liela.

No apsaimniekotāju perspektīvas gan šis stāsts izskatās savādāk, viņi sūdzas par «skurbulī un steigā» radītu jauno tarifu sistēmu, nepārdomājot nianses, kas turklāt sadala Latvijas iedzīvotājus divās atšķirīgās kategorijās. «Cik varējām, tik apskrējām un parakstus savācām, tomēr problēmas ir ar kādreizējām valsts mājām, kurās visa elektrības uzskaite iet caur apsaimniekotāju. No mūsu 80 apsaimniekojamām mājām tādas ir piecas, diemžēl no Latvenergo nekādu pretimnākšanu neesam jutuši, rēķins tika piestādīts pat pilnu summu. Kā es varu veikt kaut kādus starpniekdarījumus elektrības norēķinos ar saviem apakšlietotājiem, kaut ko pieskaitot vai atskaitot, man nav elektroenerģijas tirdzniecības licences,» DB norādīja Latio namsaimnieks valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs.

«Latvenergo uzskata mūs par savas elektrības pircēju, neņemot vērā to, ka neesam elektrības gala lietotāji. Jauno tarifu nianses nebija pārdomātas, tie ir radīti skurbulī un steigā,» uzsver A. Gontarevs. «Savākt iedzīvotāju parakstus ne vienmēr ir vienkārši, jo daudzi atrodas ilgstošā prombūtnē. Turklāt Latvenergo nevar atrunāties, ka viņiem nav zināmi visi mūsu apakšlietotāji, jo viņu saraksts ir pievienots mūsu un Latvenergo jau 2006. gadā noslēgtajam līgumam,» tā Dzīvokļu īpašnieku biedrības Augstskola valdes priekšsēdētāja Laimdota Šnīdere. «Šoreiz nākas citiem apsaimniekotājiem pilnībā piekrist, apsaimniekotāji ir atstāti muļķa lomā, kam visu laiku jātaisa kaut kādi saraksti.

Latvijas Satversme nosaka, ka jābūt pilnīgi vienādai attieksmei pret visiem Latvijas iedzīvotājiem, taču ar šiem tarifiem klaji tiek diskriminēti tie, kam nav individuāla līguma ar Latvenergo,» tā asociācijas NĪPA prezidents Vitolds Peipiņš.

 

Dalies ar šo rakstu