Nekustamais īpašums

Jaunos dzīvokļus mikrorajonos pērk vietējie, centrā – ārzemnieki

Ingrīda Drazdovska, 11.04.2011

SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada martā t.s. jauno projektu dzīvokļu segmentā lielākā pircēju aktivitāte, tāpat kā vairākos iepriekšējos mēnešos, ir Rīgas centrā un Jūrmalā, kur pieprasījumu pārsvarā nodrošina ārvalstu pircēji, pēdējā mājokļu tirgus apskatā secina Latio.

Pieprasījuma palielināšanos sekmējot arī piedāvājumā esošu mājokļu cenu paaugstināšana. Pēc kompānijas rīcībā esošās informācijas, vairāki attīstītāji iecerējuši palielināt ārvalstu pircēju prasībām piemērotu jauno dzīvokļu piedāvājumu gan Rīgas centrā, gan Jūrmalā.

Savukārt par jauno dzīvokļu iegādi ārpus Rīgas centra galvenokārt interesējas vietējie iedzīvotāji, tomēr nevarot izslēgt iespējamību, ka ārvalstu pircēji pievēršas arī šim jauno mājokļu segmentam, piemēram, iegādājoties dzīvokļus kā investīciju objektus vai uzturēšanās atļaujas saņemšanai, pēc tam šos mājokļus piedāvājot īres tirgū.

Jauno projektu dzīvokļu cenas Rīgas mikrorajonos martā atkarībā no apdares veida, projekta un tā atrašanās vietas bija 900–1400 eiro/m2, Rīgas centrā lielākoties – 1100–1600 eiro/m2, bet labās vietās cena sasniedz 2000–3000 eiro/m2.

Komentāri

Pievienot komentāru