Jaunpilī liek pamatus miljonus vērtai siera ražotnei

2011. gada 05. maijs plkst. 14:50
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Kooperatīvās sabiedrības Piena ceļš biedri ceturtdien ielika pamatus jaunajai siera ražotnei kooperatīvam piederošajā pārstrādes uzņēmumā A/S Jaunpils pienotava.

Jaunās ražotnes kopējās izmaksas ir aptuveni četri miljoni Ls un projekts tiks realizēts, izmantojot Lauku attīstības programmas pasākuma «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana» finansējumu. Kā vēstījumu nākošajām paaudzēm kooperatīva biedri ir sagatavojuši jaunās rūpnīcas pamatu kapsulu, kurā ietverti K.Ulmaņa vārdi: «Vienprātībā un saskaņā un karstā tēvzemes mīlestībā visi vienoti, jaunie un vecie, mazie un lielie, mēs savu darbu darīsim, savu uzdevumu veiksim un iesim savā darbā uz priekšu». Tāpat tai pievienots LPKS Piena ceļš biedru saraksts.

LPKS Piena ceļš valdes priekšsēdētāja un a/s Jaunpils pienotava padomes priekšsēdētāja vietniece Ilze Aizsilniece norāda, ka uz šo brīdi iets jau no kooperatīva dibināšanas dienas - 2004. gada 27.janvāra. «Esam izauguši gan skaitliski, gan kvalitatīvi. Tagad mēs spējam ne tikai savākt un realizēt tālāk kooperatīva biedru saražoto pienu, bet daļu no tā arī pārstrādāt mums piederošā uzņēmumā – Jaunpils pienotavā. Mūsu ražotais siers un biezpiens ir augstas kvalitātes produkti, kas ir pieprasīti gan vietējā tirgū, gan ārzemēs,» tā I. Aizsilniece.

A/S Jaunpils pienotava pieder LPKS Piena ceļš, kurā ir apvienojušies 87 piena ražotāji. Sākotnēji pienotavā tika pārstrādātas aptuveni 10 tonnas kooperatīvu biedru saražotā piena dienā, bet pašreiz šis apjoms ir pieaudzis līdz 70 tonnām dienā. Patlaban aptuveni 35 % no visas pārstrādās piena produkcijas paliek Latvijas tirgū, bet pārējā produkcija tiek eksportēta uz Krieviju, Vāciju, ASV, Lietuvu, Izraēlu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām