Jaunsleinis: valstī vieglprātīga pieeja izmaksu paaugstināšanai

2011. gada 19. aprīlis plkst. 9:11
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

«Latviešiem ir labs sakāmvārds – septiņreiz nomēri vienreiz nogriez. Mēs valstī ļoti vieglprātīgi pieejam dažādu izmaksu paaugstinājumiem un domājam, ka mūsu cilvēki visu var panest,» raidījumā 900 sekundes norādīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis.

Viņš skaidroja, ka amatpersonas nepadomājot par to, vai Latvijas iedzīvotāji spēs samaksāt visus nodokļus un segt citas izmaksas. Kā arī neviens nav pateicis Latvijas cilvēkiem paldies, jo uz viņu rēķina veiktas visas labās reformas, ar kurām valsts tagad lielās apkārt pa pasauli. Ne jau valdība vai valsts to izdarīja, bet gan cilvēki, uzsvēra LPS vadītājs.

Runājot par jaunajiem elektroenerģijas tarifiem, A.Jaunsleinis atzīmēja, ka bija valstiski nepareizs lēmums paaugstināt tarifus, kas, pēc viņa domām, jau bija pieņemts ātrāk, nekā par to tapa zināms. Nepareizi bijis arī paaugstināt PVN.
«Kopā ar PVN šis kāpums ir ļoti nozīmīgs patērētājam, tad vajadzēja izvēlēties vai tikai paaugstināt tarifus, vai tikai nodokli,» piebilda A.Jaunsleinis.

Viņš arī atzīmēja, ka eksports ir laba lieta, bet tas nevairojot darba vietas, lielāku apjomu dodot iekšējais tirgus. Ja vēl iesaldēs algas, tas nozīmējot, ka iekšējais tirgus turpinās stagnēt.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām