Jaunzemei uztic turpināt vadīt Konkurences padomi

2011. gada 01. februāris plkst. 12:48
Autors: BNS
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Valdība otrdien atbalstīja Ievas Jaunzemes atkārtotu iecelšanu Konkurences padomes (KP) priekšsēdētājas amatā. Ekonomikas ministrs Artis Kampars valdības sēdē norādīja, ka Jaunzeme ir veiksmīgi vadījusi KP līdzšinējos piecus gadus un «nozīmīgi pacēlusi Konkurences padomes kvalitāti un skatāmo jautājumu apjomu». Tādēļ viņš aicināja kolēģus apstiprināt Jaunzemi KP vadītājas amatā. Valdība lēmumu pieņēma bez debatēm.

Iepriekš šī jautājuma izskatīšana valdībā vairākkārt tika atlikta, jo koalīcijā par to nebija panākta vienošanās.

Latvijas Televīzijas ziņu raidījums, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, iepriekš vēstīja, ka apmaiņā pret ZZS pozitīvu balsojumu par pašreizējās KP priekšsēdētājas Jaunzemes atkārtotu iecelšanu amatā, bijušais zemkopības ministrs un Zaļo un zemnieku savienības valdes loceklis Mārtiņš Roze jau tuvākajā laikā varētu ieņemt padomes locekļa amatu Latvijas telekomunikāciju uzņēmumā Lattelecom.

Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotajā rīkojuma projekta anotācijā teikts, ka Jaunzemes pilnvaru termiņš beidzas 15.februārī. Jaunzeme KP vadītājas pienākumus pilda kopš 2005.gada 15.februāra.

Izvērtējot Jaunzemes līdzšinējo darbību un ņemot vērā novērtēšanas komisijas augsto, pozitīvo vērtējumu, lai spētu nodrošināt KP darbu un lēmumu pieņemšanu konkurences tiesību jomā, EM sagatavojusi rīkojuma projektu par Jaunzemes atkārtotu apstiprināšanu KP priekšsēdētājas amatā.

Aģentūras BNS aptaujātie eksperti un uzņēmēju pārstāvji atzinīgi novērtēja Jaunzemes līdzšinējo darbu KP priekšsēdētājas amatā.

KP ir Ekonomikas ministrijas padotībā esoša institūcija, kuras mērķis ir nodrošināt iespēju katram tirgus dalībniekam veikt ekonomisko darbību brīvas un godīgas konkurences apstākļos, kā arī veicināt konkurences attīstību visos tautsaimniecības sektoros sabiedrības interesēs.

Dalies ar šo rakstu