Jelgavā un Rīgā izmēģina sniega kausēšanu; iekārtas, iespējams, montēs Latvijā

2011. gada 22. februāris plkst. 9:07
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Jelgavā pirmdien pirmo reizi Latvijā izmēģināta no Maskavas atvestā sniega kausējamā mašīna. Ja izmēģinājumi būs veiksmīgi, Jelgavā varētu sākt iekārtu montāžu, vēsta laikraksts Diena.

Izmēģinājuma mērķis bijis testēt tehnoloģijas specifiku atbilstoši Latvijas apstākļiem, aprēķināt iespējamās izmaksas un lietderību, izmantojot sniega kausējamo iekārtu.

Jelgavas pašvaldības vadība pagaidām izvairīgi komentējusi jautājumu, vai šīs mašīnas pirks arī pilsēta, bet ražotāja pārstāvis sacījis, ka Jelgava šāda agregāta nodarbināšanai esot par mazu. Trešdien šo aparātu izmēģinās Rīgā, Strēlnieku laukumā.

Iekārtu Jelgavas pašvaldības aģentūrai Pilsētsaimniecība izmēģinājumiem un demonstrācijām nodevusi akciju sabiedrība Ferrus, kas sākusi sadarbību ar pasaulē lielāko sniega kausējamo mašīnu ražotāju Trecan. Ja izmēģinājumi būs veiksmīgi, iekārtu montāža Jelgavā varētu tikt sākta rūpnīcā AMO Plant, informē laikraksts.

Kompānijas Ferrus pārstāvis un atbildīgais par šā projekta ieviešanu Jelgavas mēra Andra Rāviņa dēls Rihards Rāviņš skaidrojis, ka viena kubikmetra sniega izkausēšana, pēc viņu aplēsēm, varētu izmaksāt divus latus.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām