Jelgavas autobusu parkam zaudējumus rada huligāni

2006. gada 21. novembris plkst. 17:53

SIA Jelgavas autobusu parks (JAP) aicina jelgavniekus un pilsētas viesus saudzīgāk izturēties pret sabiedrisko transportu, Db.lv informēja JAP komercdirektore Viktorija Ļubļinska.

V.Ļubļinska norādīja, ka pavasarī JAP uzsāka autobusu maršrutu kustības sarakstu nomaiņa pieturvietās. Kopš šā gada maija visā Jelgavā uzstādītas vairāk kā 140 plāksnītes. "Tomēr ar nožēlu nākas konstatēt, ka jau vairāk kā 30 kustības saraksti ir sabojāti", uzsver JAP komercdirektore. "JAP pārvadājumu daļa regulāri apseko situāciju un nepieciešamības gadījumā nomaina bojātos autobusu kustības sarakstus, tomēr tie ir papildus izdevumi, kuri galarezultātā ir jākompensē pasažieriem", viņa piebilda.

Visbiežāk autobusu saraksti tiek bojāti pie Jelgavas Pils, kā arī pie Bērzu kapiem, Aizupes uz Ozolnieku skolām. V.Ļubļinska atzina, ka visvairāk postījumi ir tieši pilsētā, bet pieturās ārpus Jelgavas postījumu skaits ir ievērojami mazāks.

JAP konstatējis, ka pēdējā laikā huligāni ne tikai izdemolē autobusu pieturvietas, bet ar akmeņiem tiek apmētāti arī uzņēmuma autobusi. "Pavisam nesen stikls tika izsists jaunam autobusam Mercedes Citaro un šī iemesla dēļ, to 3 nedēļas nav iespējams izmantot pilsētas sabiedriskā transporta kustībā", norāda JAP pārstāve.

JAP valdes loceklis Pēteris Salkazanovs informēja, ka no šā gada 11. līdz 31.decembrim notiks braukšanas cenu atlaižu akcija mikroautobusiem maršrutā Jelgava-Rīga, šajā laikā biļetes cena braucienam vienā virzienā tiks samazināta no pašreizējiem 1.10 latiem līdz 1.00 latam.

JAP autobusu kustības sarakstā gaidāmas izmaiņas arī saistībā ar Rīgā notiekošo NATO samitu.