Jūlijā cenas pārtikai - stabilas

2011. gada 15. augusts plkst. 10:50
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Pārtikas produktu cenas Rīgas veikalos jūlijā bijušas stabilas, un lielākajai daļai pārtikas produktu jūlijā salīdzinājumā ar jūniju cenas ir bez izmaiņām.


Par to liecina Lauksaimniecības Tirgus veicināšanas centra sniegtā informācija. Ja salīdzina ar pagājušā gada jūlija cenām, tad ļoti būtiski ir pieaugušas piena produktu cenas, bet samazinājušās dārzeņu cenas. Šā gada jūlijā salīdzinājumā ar 2010.gada jūliju, griķi bija dārgāki par 158%, āboli Jonagold - par 58%, maltā kafija par 47% skābais krējums fasēts ar t.s. 15% - par 39%, jogurts Baltais ar persikiem - par 37%. Savukārt šogad par 38% lētāk nekā pagājušā gada jūlijā varēja iegādāties importa gurķus, vietējos tomātus - par 28%, vietējos galviņkāpostus - par 18%, importa tomātus - par 17%, bet vietējos gurķus - par 14%.

«Cenu pieaugums daļēji skaidrojams ar izejvielu cenu pieaugumu attiecīgajiem produktiem. Savukārt dārzeņu cenu samazinājumam ir vairāki iemesli. Pagājušajā gadā Polijā bija lieli plūdi, bet Krievijā un Ukrainā sausums. Tur dārzeņi neizauga. Polijas dārzeņi arī Latvijā maksāja dārgāk, bet daļa Latvijā izaudzēto dārzeņu tika eksportēta uz Krieviju un izveidojās atsevišķu dārzeņu deficīts. Lielu ietekmi atstāja arī e-coli baktērijas skandāls un Krievijas importa aizliegums Eiropas Savienības dārzeņiem. Cilvēki kļuva piesardzīgi pret dārzeņiem. Tas viss ir veicinājis dārzeņu cenas samazināšanos. Bet Latvijas iedzīvotājiem vajadzētu šo situāciju izmantot savā labā un lielos daudzumos lietot vietējos dārzeņus uzturā, gan svaigus, gan sagatavot krājumus ziemai, jo mediķi jau ilgstoši ir satraukušies pat to, ka mēs par maz uzturā lietojam dārzeņus,» skaidro Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Ingūna Gulbe.

 

Dalies ar šo rakstu