Jūlijā par 0,7% sadārdzinājusies rūpniecības produkcija

2011. gada 19. augusts plkst. 13:30
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Jūlijā salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi kopējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Ražotāju cenas pieauga gan vietējā tirgū realizētajai produkcijai (par 0,4%), gan eksportētajai produkcijai (par 1,2%). Ietekmīgākie cenu pieaugumi bija vērojami metālu ražošanā (par 6,4%), dzērienu ražošanā (par 1,5%), poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā (par 3,5%). Savukārt lielākā pazeminošā ietekme bija cenu kritumam atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, materiālu pārstrādē (par 1,1%).

Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi ražotāju cenas augušas par 8%. Vietējā tirgū realizētās produkcijas cenas pieauga par 8,9%, bet eksportētajai produkcijai – par 6,8%. Lielākā paaugstinošā ietekme bija cenu pārmaiņām pārtikas produktu ražošanā (par 11,6%), elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 7,7%), metālu ražošanā (par 23,7%), ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā (par 32,3%).