Jūlijā ražošana augusi lēnāk

2011. gada 05. septembris plkst. 13:28
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Apstrādes rūpniecības produkcijas izlaide jūlijā salīdzinājumā ar pagājušā gada septīto mēnesi palielinājusies par 10,8%, kas ir lēnākais izaugsmes temps kopš 2010. gada aprīļa, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Salīdzinājumam – jūnijā apstrādes rūpniecība gada izteiksmē bija augusi par 17,5%, savukārt maijā – par 12,2%

Pieauguma samazināšanās ir izskaidrojama ar iepriekšējo mēnešu straujo izaugsmi un, domājams, ka pagaidām rūpniecības datus sevišķi daudz neietekmē bažas par globālās recesijas atgriešanos.

Lielākais rūpniecības produkcijas izlaides pieaugums apstrādes rūpniecībā bija gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 36,6%, automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā – par 30,3%, elektrisko iekārtu ražošanā – par 26,4%. Savukārt, lielākie samazinājumi bija ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 18,7%, tekstilizstrādājumu ražošanā – par 14,8% un farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā – par 7,3%.

Kopējās rūpniecības produkcijas izlaide salīdzināmajās cenās gada laikā pieaugusi par 9,2%. Tajā skaitā ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 5,1%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 5%.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām