Jūlijam Krūmiņam piederoša uzņēmuma komercdirektors vindsērfinga kluba vietā Liepājā vēlas būvēt jaunu termināli

2013. gada 16. decembris plkst. 18:34
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Pazīstamajam uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam piederoša uzņēmuma komercdirektors Liepājā vēlas būvēt jaunu ostas termināli vietā, kur patlaban atrodas vindsērfinga klubs Rietumkrasts.

SIA KD Terminal vērsusies Liepājas Speciālajā ekonomiskajā zonā (SEZ) ar lūgumu iznomāt zemesgabalu Katedrāles ielā, Karostā, slēgta multifunkcionāla termināļa izveidei, - preses konferencē žurnālistus informēja SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš.

Kā norāda Krieviņš, Liepājas SEZ valde pēc ilgstošas sarakstes ar uzņēmumu tomēr nolēmusi atlikt jautājuma izskatīšanu, lūdzot uzņēmumam iesniegt detalizētu informāciju par iecerēto projektu, tostarp projekta prezentāciju.

KD Terminal iecere kopumā prasītu no 100 līdz 150 miljonu eiro investīcijas, taču Liepājas SEZ pārvaldei patlaban nav skaidrības, vai attiecīgais uzņēmums ir spējīgs īstenot šādu projektu, kā arī nav informācijas par uzņēmuma skatījumu uz SEZ pārvaldes iesaisti atbilstošas infrastruktūras izveidē. «Patlaban šajā vietā nekā nav,» norādīja Krieviņš, uzsverot, ka tik liela mēroga projekts ir nopietni jāizvērtē.

Termināļa plānotais kravu apgrozījums esot no 2 līdz 5 miljoniem tonnu gadā, sacīja Krieviņš.

Kā liecina Firmas.lv informācija, KD Terminal dibināts šā gada 9.maijā, un tā pamatkapitāls ir 2000 latu. Pa 47,5% uzņēmuma daļu pieder Rīgas brīvostā strādājošā termināļa MT Osta komercdirektoram Sandrim Kalnakārklim un Lienei Garbenai, savukārt atlikušie 5% - Georgijam Mavļinam.

MT Osta, kas savulaik bija pazīstams ar nosaukumu Man-Tess osta, vienīgais īpašnieks ir Jūlijs Krūmiņš. "MT Osta" pērn strādājusi ar 94 000 latu zaudējumiem, savukārt uzņēmuma apgrozījums sasniedzis 207 000 latu.
 

Dalies ar šo rakstu